Vizyonda bu hafta: 10 yeni film gösterimde!

3.956 Gösterim
9 Mart 2018 09:20
Vizyonda bu hafta: 10 yeni film gösterimde!

Hafta sonunda dördü yerli, altısı yabancı olmak üzere toplam on yeni film seyirciyle buluşuyor.


Selahattin Sancaklı'nın yönettiği, Mehmet Aslantuğ'un başrolünde yer aldığı Direniş Karatay, Moğollara karşı Emir Celaleddin Karatay etrafında toplanan direnişi konu ediniyor.

Nash Edgerton'ın yönetmen koltuğuna oturduğu, başrolünde David Oyelowo'nun yer aldığı Gringo, 'Amerikan rüyası'nın ortasında yaşayan işadamı Harold Soyinka'nın sınırın dört bir yanından Meksika'ya geçerek, birden içine daldığı tehlikeli macerayı kara mizah türüyle ele alıyor.

Peter Lepeniotis'in yönettiği animasyon Gnome Alone, yeni taşındıkları evde bahçe cücelerinin yaşadığını keşfeden Chloe ile meraklı komşusu Liam'ın macerasını anlatıyor.

Şükrü Alaçam'ın yönettiği ve Alican Yücesoy, Yeliz Kuvancı, Nisa Sofia Aksongur ile İlker Kaboğlu'nun oynadığı Locman, aile babasının tayiniyle yeni bir yerde, yeni bir hayata başlayan ailenin uyum sürecini ele alıyor.

Buğra Gülsoy ve Serhat Teoman'ın ilk kez yönetmen koltuğuna oturduğu Mahalle, aynı mahallede yaşayan üç arkadaşın, civara yeni taşınan, gizemli bir yabancı ile değişen hayatlarını konu ediniyor.

Cannes Film Festivali'nde prömiyerini gerçekleştiren Mekânlar ve Yüzler, duayen sinemacı Agnes Varda ile fotoğraf sanatçısı JR'ın Fransa kırsalında çıktıkları eşsiz geziyi odağına alıyor.

En İyi Animasyon kategorisinde Oscar adaylığı kazanan The Breadwinner, baskı ve savaş dönemi Afganistan'ında, haksız bir şekilde tutuklanan babasını aramaya koyulan 11 yaşındaki genç kız çocuğu Parvana'nın hikâyesini anlatıyor.

There Will Be Blood filminde de beraber çalıştığı yönetmen Paul Thomas Anderson'la bir kez daha bir araya gelen Daniel Day-Lewis, son filmi Phantom Thread'te 1950'lerin çekici Londra'sındaki ünlü bir terziye hayat veriyor.

Olgun Özdemir'in yönettiği Vicdan Ağacı, Kuşadası'nda yaşayan Menderes ve bakıma muhtaç ağabeyi Adnan'ın hikâyesini anlatıyor.

Johannes Roberts'ın yönetmenliğini üstlendiği, 2008 yapımı The Strangers'ın devam filmi olan The Strangers: Prey at Night, kaldıkları yerde üç maskeli kişi tarafından izlenen bir ailenin hikâyesini anlatıyor.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.