Venedik Film Festivali'nin programı belli oldu!

2.387 Gösterim
28 Temmuz 2016 12:50
Venedik Film Festivali'nin programı belli oldu!

Denis Villeneuve'den Terrence Malick'e, Wim Wenders'tan Emir Kusturica'ya; pek çok önemli yönetmenin yeni filmlerinin yer alacağı Venedik Film Festivali programı belli oldu.


Ödül sezonuna yaklaştığımız şu günlerde, bu sezonun dinamiklerini belirleyecek olan önemli festivallerin programları da sırayla belli olmaya başladı. Toronto Film Festivali'nden sonra bugün, Venedik Film Festivali'nin de programı açıklandı. 

Reha Erdem'in son filmi Koca Dünya'nın (Big Big World) da Orrizonti bölümünde kendine yer bulduğu festival programı şöyle:

 

Ana Yarışma

 

Arrival - Denis Villenueve

The Bad Batch - Ana Lily Amirpour

The Beautiful Days of Aranjuez - Wim Wenders

Brimstone - Martin Koolhoven

El ciudadano ilustre - Mariano Cohn ve Gaston Duprat

El Cristo ciego - Christopher Murray

Frantz - Francois Ozon

Jackie - Pablo Larrain

La La Land - Damien Chazelle

The Light Between Oceans - Derek Cianfrance

La region salvaje - Amat Escalante

Nocturnal Animals - Tom Ford

On the Milky Road - Emir Kusturica

Paradise - Andrei Konchalovsky

Piuma - Roan Johnson

Questi Giorni - Giuseppe Piccioni

Spira Mirabilis - Massimo D’Anolfi ve Martina Parenti

Une Vie - Stephan Brizé

Voyage of Time - Terrence Malick

The Woman Who Left - Lav Diaz

 

Yarışma Dışı - Kurmaca

 

The Age of Shadows - Kim Jee woon

The Bleeder - Philippe Falardeau

Dark Night - Tim Sutton

Gantz:O - Yasushi Kawamura

Hacksaw Ridge - Mel Gibson

A jamais - Benoit Jacquot

The Journey - Nick Hamm

The Magnificent Seven - Antoine Fuqua

Monte - Amir Naderi

Planetarium- Rebecca Zlotowski

Tommaso - Kim Rossi Stewart

 

Yarışma Dışı - Belgesel

 

American Anarchist - Charlie Siskel

Assalto al cielo - Francesco Munzi

Austerlitz - Sergei Loznitsa

I Called Him Morgan - Kasper Collin

Our War - Bruno Chiaravallotti, Claudio Jampaglia, Benedetta Argentieri

One More Time with Feeling - Andrew Dominik

Safari - Ulrich Seidl

 

Orrizonti

 

Big Big World - Reha Erdem

Bitter Money - Wang Bing

Boys in the Trees - Nicholas Verso

Dawson City: Frozen Time - Bill Morrison

Die Einsiedler - Fien Troch

Gukuroku - Ishikawa Kei

Home - Fien Troch

Kekszakallu - Gaston Solnicky

King of the Belgians - Peter Brosens, Jessica Woolworth

Liberami - Federica Di Giacomo

Malaria - Parviz Shahbazi

Maudit Poutine - Karl Lemieux

Il più grande sogno - Michele Vannucci

Reparer les vivants - Katell Quillevere

Sao Jorge - Marco Martins

Tarde para la ira - Raul Areval

Through the Wall - Rama Burshtein

White Sun - Deepak Rauniyar