Sinema işletmecilerinin, salonlarını yeniden açmak için 17 Temmuz tarihini hedeflediği konuşuluyor

2.940 Gösterim
17 Haziran 2020 16:45
Sinema işletmecilerinin, salonlarını yeniden açmak için 17 Temmuz tarihini hedeflediği konuşuluyor

Sinema salonu zincirleri ve işletmecilerinin, salonlarını yeniden açmak için 17 Temmuz tarihini hedefledikleri konuşuluyor.


Sinema salonlarının 1 Temmuz'dan itibaren açılabilecekleri geçtiğimiz hafta resmi olarak açıklansa da, sinema zincirlerinin ve işletmecilerinin yeniden faaliyete geçmek için birkaç hafta daha bekleyebileceği ve salonlarını açmak için 17 Temmuz tarihini planladıkları konuşuluyor.

 

Sinemaların salgın sonrası yeniden faaliyete geçtiğinde yaşanabilecek içerik sıkıntısı ve seyircinin mevcut sağlık koşulları sebebiyle salonlara gitmeye temkinli yaklaşma ihtimali gibi konular, tüm karantina dönemi boyunca konuşulmuştu. Başta büyük sinema grupları olmak üzere sinema işletmecileri bu gibi faktörleri göz önüne alarak salonlarını 1 Temmuz'dan daha ileri bir tarihte açmayı planlıyor. Avşar Sinemaları'nın sahibi Şükrü Avşar, bu konudaki fikirlerini karantina sürecinde açıklamış ve eylül ayından önce sinemalarını açmayı planlamadığını belirtmişti. Benzer şekilde, Büyülü Fener Sinemaları işletmecisi ve geçtiğimiz günlerde Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) başkanlığından istifa eden İrfan Demirkol da, görevi sırasında yaptığı açıklamalarla salonların yeniden açılması hususunda optimum tarihlerin eylül-ekim ayları olduğundan söz etmişti. Sinema grupları ve işletmecilerinin, salonlarını açacakları tarihleri kısa süre içerisinde belirlemeleri bekleniyor.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.