Ricky Gervais'in yeni dizisi Greenlight – German Genius'ın çekimleri başladı

2.070 Gösterim
26 Kasım 2021 13:42
Ricky Gervais'in yeni dizisi Greenlight – German Genius'ın çekimleri başladı

Ricky Gervais'in iki yıl önce attığı bir tweetten ilham alınarak yaratılan Greenlight - German Genius adlı dizinin çekimleri Berlin'de başladı. Dizi, 8 bölümden oluşacak.


Ünlü komedyen Ricky Gervais, iki yıl önce 4 Blocks dizisinde Toni Hamady karakterini canlandıran Lübnan kökenli Alman oyuncu Kida Khodr Ramadan'a gösterdiği performans için bir tebrik mesajı göndermişti. Gervais, Twitter'dan Ramadan'ı "Tebrikler. Yine bir başyapıt." diyerek kutlamıştı. Tweet'i görür görmez ünlü oyuncunun dâhil olacağı bir dizi projesi yapma fikrinin kafalarında canlandığını söyleyen yapımcıların Gervais'i ikna etmesiyle Greenlight - German Genius'ın çekimleri Berlin'de başladı.

8 bölümden oluşacak dizide; Ricky Gervais ve Kida Khodr Ramadan kendilerinin kurgusal versiyonlarını oynayacak. Gerçek hayatta atılan tweet ile başlayacak hikâyede Kida Ramadan, Ricky Gervais'i kendisine Emmy ödüllü kazandıran Extras dizisinin Alman uyarlamasını yapmak için ikna etmeye çalışacak. Ramadan bir yandan Almanya'da uluslararası ünlü oyuncu bulmada zorluk yaşarken bir yandan Almanlar'ın mizah anlayışı ve televizyon endüstrisiyle mücadele verecek. 
 

Detlev Buck, Frederick Lau, Tom Schilling, Veysel Gelin, Olli Schulz, Heike Makatsch, Maria Furtwängler, Sascha Geršak, Katrin Bauerfeind, Britta Hammelstein, Christina Große, Trystan Pütter, Wim Wenders, Volker Schlöndorff, Leander Haußmann, Kurt Krömer, Thorsten Merten, Anne Ratte Polle, Kathrin Angerer, Marc Hosemann, Marvin Kren'in kadrosunu oluşturduğu dizinin senaryosunu Detlev Buck, Cüneyt Kaya, Constantin Lieb ve Seraina Nyikos yazarken yönetmenliğini Cüneyt Kaya ve Detlev Buck yapıyor.

Kaynak: Variety

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.