Ocak ayında vizyona girecek yerli filmler

6.735 Gösterim
27 Aralık 2016 15:00
Ocak ayında vizyona girecek yerli filmler

Yeni yılın ilk ayında nicelik olarak önceki aylara kıyasla daha az yerli yapımla karşılaşacak olsak da, bu yapımlar arasında önemli gişe potansiyeline sahip filmler bulunuyor.


6 Ocak 2017

2011 yapımı Çalgı Çengi ile tanıştığımız Gürkan ve Salih'in maceraları kaldığı yerden devam ediyor. Sünnet, düğün, nişan gibi çeşitli organizasyonlarda müzisyenlik yapan ve mafyayla münasebette bulunmak zorunda kalan ikili, Çalgı Çengi İkimiz'de bu durumdan kurtulmanın yollarını arayacak.

Yusuf Güven'in yönetmenliğini üstlendiği Hızlı ve Tüplü, modifiye araç özlemini gidermeye çalışan iki gencin hikâyesini anlatıyor.

13 Ocak 2017

Burak Donay'ın yönetmenliğini üstlendiği Gölge, Gülay'ın geçirdiği bir rahatsızlık sonrası hayatları değişen Tarık ve Gülay çiftinin hikâyesini konu ediniyor.

Orçun Benli'nin yönetmenliğini üstlendiği Hep Yek 2, karakterlerinin maceralarını ilk filmin kaldığı yerden devam ettiriyor.

20 Ocak 2017

Ediz Günay'ın senaryosuna imza atıp yönetmenliğini üstlendiği Perde Ayn-ı Cin, gözünden bir operasyon geçirdikten sonra, önceden göremediği varlıkları görmeye başlayan Okan'ın hikâyesini anlatıyor.

Ata Demirer'in senaryosunu yazıp iki karaktere birden can verdiği Olanlar Oldu, annesi döndü Hanım ile yaşayan Zafer'in bir tekne turunda aşık olmasını anlatıyor.

Yağız Alp Akaydın'ın yönetmenliğini üstlendiği Kötü Çocuk, doğumundan beri görmediği babasının bir anda hayatına girmesiyle eski yaşamından uzaklaşan Kayla ile okulun gizemli çocuğu Meriç arasındaki gelgitli aşk hikâyesini anlatıyor.

Hüseyin Emre Konyalı'nın yönettiği Pepee, televizyon ekranlarında tanınan ünlü çizgi film karakterinin sinema macerasını gözler önüne seriyor.

25 Ocak 2017

Beyaz Melek, Güneşi Gördüm, New York'ta Beş Minare ve Mucize gibi filmleriyle dram ağırlıklı yapımlara imza atan Mahsun Kırmızıgül, yeni filmi Vezir Parmağı ile bu kez komedi yönü de olan bir yapıma imza atıyor.

27 Ocak 2017

Televizyon ekranlarından sinemaya transfer olan bir diğer animasyon Rafadan Tayfa, Kamil, Hayri, Akın ve Mert'in mahallelerinde yaşadıkları maceraları konu ediniyor.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.