Netflix Türkiye'de en çok izlenen dizi ve filmler (2-8 Mayıs)

3.180 Gösterim
11 Mayıs 2022 13:20
Netflix Türkiye'de en çok izlenen dizi ve filmler (2-8 Mayıs)

Netflix, izlenme sürelerine dayanarak hazırladığı haftalık Top 10 (2-8 Mayıs) listesini yayınladı. Geçen hafta Netflix Türkiye'de televizyon kategorisinde Yakamoz S-245 liderliğini sürdürürken, en çok izlenen film ise Aykut Enişte 2 oldu.


Netflix'te yer alan yapımların haftalık toplam izlenme sürelerine göre hazırlanan Top 10 listeleri paylaşıldı. Buna göre, 2-8 Mayıs haftasında Netflix Türkiye'de televizyon kategorisinde, önceki iki haftada zirvede yer alan Yakamoz S-245 liderliğini sürdürürken, onu 48 milyon saat izlenmeyle dili İngilizce olmayan diziler listesinde ilk sırada bulunan Kolombiya yapımı The Marked Heart (Pálpito) takip etti. 8 bölümlük ilk sezonuyla 6 Mayıs'tan itibaren platformdaki yerini alan ve tehlikeli sırlar ve tuzaklarla dolu bir adadaki partiye katılan bir grup gencin yaşadıklarını konu edinen İspanyol dizisi Welcome to Eden'ın (Bienvenidos a Edén/Cennete Hoş Geldiniz) üçüncü sıradan giriş yaptığı listenin dördüncü sırasında bir önceki haftaya göre bir basamak yükselen The 7 Lives of Lea (Les 7 vies de Léa/Lea'nın 7 Yaşamı) yer aldı. 102 milyon saat izlenmeyle globalde en çok izlenen dizi olan Ozark'ın final sezonunun ancak beşinci basamakta kendisine yer bulabildiği "Netflix Türkiye'de en çok izlenen diziler" listesinin tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Film kategorisinde ise, Cem Gelinoğlu'nun başrolünde yer aldığı ve Gülşah ile evlenme arifesinde olan Aykut'un, ailenin eski eniştesinin ortaya çıkmasıyla yaşadıklarını konu edinen Aykut Enişte 2 (Brother in Love 2) zirvede yer aldı. Yönetmenliğini Onur Bilgetay'ın yaptığı film, 2 milyon saat izlenmeyle dili İngilizce olmayan filmler listesinde onuncu oldu. 2019 yılı yapımı Spider-Man: Far from Home'un (Örümcek-Adam: Evden Uzakta) bir önceki haftaya göre bir basamak yükselerek ikinci sıraya yerleştiği listede, 27 milyon saati aşkın izlenmeyle globalin lideri olan 365 Days: This Day (365 Gün: Bugün) üçüncü sırada kaldı. Orijinal adı Amor de madre olan İspanyol komedi filmi Honeymoon with My Mother (Annemle Balayı), başrollerinde Omar Sy ve Laurent Lafitte'nin yer aldığı The Takedown (Loin du périph/Zoraki İkili) ve 2014 yılı yapımı korku filmi As Above, So Below'un (Derin Kabus) ilk kez yer aldığı "Netflix Türkiye'de en çok izlenen filmler" listesinin tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.