Mayıs ayı vizyon takviminden 10 yabancı film önerisi

4.640 Gösterim
3 Mayıs 2019 14:00
Mayıs ayı vizyon takviminden 10 yabancı film önerisi

Dünya genelinde onlarca gişe rekorunun yeni sahibi olan Avengers: Endgame'in vizyonu sonrası, John Wick 3 ve Pokémon Detective Pikachu gibi yılın merakla beklenen diğer filmleri de gösterim için gün sayıyor. Biz de bu yoğun mayıs ayı vizyon takviminden öneri mahiyetinde öne çıkan 10 yabancı filmi seçtik.


03 Mayıs 2019

2018 yılında İspanya'da izlenen en çok hasılat elde eden yerli film olan ve Goya Ödülleri'nde En İyi Film ödülüne layık görülen Campeones, mahkeme tarafından kamu hizmeti cezasına çarptırılan bir profesyonel basketbol koçunun, bu süre zarfında zihinsel engelli basketbolculardan oluşan bir takımı yönetmesiyle gelişen olayları konu ediniyor. 

Prömiyerini geçen yıl Toronto Film Festivali'nde gerçekleştiren, usta sinemacı Claire Denis'nin yönettiği High Life, bir grup suçluyla birlikte uzayın derinliklerinde tecrit altında olan bir baba-kızın yaşam mücadelesini konu ediniyor. Filmin oyuncu kadrosunda Juliette Binoche, Robert Pattinson, Mia Goth gibi isimler yer alıyor.

10 Mayıs 2019

Bir dönemin sevilen video oyun ve anime serisi Pokémon'un en popüler karakteri Pikachu'nun odağında olduğu canlı çekim sinema uyarlaması Pokémon Detective Pikachu, bir dedektif olan babasının kaybolmasıyla harekete geçen 21 yaşındaki Tim'in, babasının ortağı Pikachu ile birlikte sürdürdüğü arayışı konu ediniyor. Ünlü oyuncu Ryan Reynolds'ın Pikachu'ya sesiyle hayat verdiği film, özellikle Pokémon hayranları için bu ayın görülmesi gereken yapımlarından biri.

Ünlü yönetmen Yimou Zhang'ın yönettiği Shadow, iki hanedanın içerisinde bulunduğu iktidar savaşında, Komutan Yu ve yetiştirdiği gölge savaşçının dengeleri değiştirmesini konu ediniyor. Prömiyerini Venedik Film Festivali'nde gerçekleştiren yapım, bu yıl Asya Film Ödülleri'nde dört ödüle birden layık görülmüştü.

16 Mayıs 2019

Keanu Reeves'in başrolünde yer aldığı aksiyon serisinin üçüncü filmi olan John Wick: Chapter 3 - Parabellum, ikinci filmin sonu itibarıyla ölüsüne $14 milyon değer biçilen ve The High Table üyesi birini öldürdüğü için gizli suikastçı birliğinden atılan John Wick'in dünyanın bütün suikastçıları peşindeyken New York'tan çıkmaya çalışmasını konu ediniyor. John Wick'in hayatta kalma mücadelesinin süreceği üçüncü filmde seriye Halle Berry ve Angelica Huston gibi iki önemli isim dahil oldu.

17 Mayıs 2019

Yabancı Dilde En İyi Film Oscar ödülüne layık görülen 2015 yapımlı Son of Saul'un yönetmeni László Nemes, I. Dünya Savaşı öncesinde Budapeşte'de geçen yeni filmi Sunset'te, genç bir kızın güçlü ve korkusuz bir kadına dönüşmesini kesitler halinde beyaz perdeye taşıyor.

24 Mayıs

Charlize Theron ve Seth Rogen'in başrollerini paylaştığı Long Shot, siyaset arenasının gözde diplomatlarından biri olan ve başkanlık seçimleri için adaylığını koyan Charlotte Field ile günümüzde gazeteci olan ve Charlotte'ın gençliğinde bebek bakıcılığını yaptığı Fred'in tesadüfen karşılaşması sonrası gelişen olayları konu ediniyor.

Geçen yıl Cannes Film Festivali'nde Belirli Bir Bakış Ödülü'ne layık görülen, Oscar Ödülleri'nde En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı ödülüne de aday gösterilen Gräns, gümrük memuru olarak çalışan ve insanlardaki korkuyu tespit etmede kendine has bir altıncı his melekesi olan Tina'nın, gizemli yabancı Vore ile karşılaştıktan sonra değişen hayatını konu ediniyor.

31 Mayıs 2019

The Help filminde birlikte çalışan yönetmen Tate Taylor ile bu filmdeki performansıyla Oscar ödülüne layık görülen Octavia Spencer'ın yeniden bir araya geldiği Ma, bir grup gencin kasabada yalnız bir biçimde yaşayan Sue Ann'le arkadaş olmaları sonucu gelişen gerilimli olayları konu ediniyor.

Frank Oz'un 1988 yapımlı Dirty Rotten Scoundrels filminin bu kez iki ana kadın karakter çevresinde gelişen yeniden çevrimi The Hustle, biri yüksek sosyeteden diğeri ise alt tabakadan iki meteliksiz dolandırıcının kendilerine yanlış yapan erkekleri alaşağı etmek için omuz omuza mücadele edişini konu ediniyor. Filmin başrollerinde ünlü oyuncular Anne Hathaway ve Rebel Wilson yer alıyor.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.