Mart ayı vizyon takviminden 6 yabancı film önerisi

4.371 Gösterim
1 Mart 2019 17:24
Mart ayı vizyon takviminden 6 yabancı film önerisi

Oscar ödüllerinin sahiplerini bulduğu Şubat ayının geride kalmasıyla yabancı filmler adına vizyon takviminde daha çok 2019 yapımı yeni yapımları görmeye başlayacağız. Bu filmlere örnek olarak gösterilebilecek Captain Marvel'ın da aralarından bulunduğu Mart ayında gösterime girecek yabancı filmler arasından öneri mahiyetinde altı yapımı öne çıkardık.


01 Mart 2019

Prömiyeri geçen yıl içerisinde Cannes Film Festivali'nde gerçekleşen ve festivalden En İyi Senaryo ödülüyle dönen Mutlu Lazzaro, oldukça iyi yürekli olan genç köylü Lazzaro ve hayalgücü tarafından lanetlenmiş soylu genç Tancredi arasındaki buluşma hikâyesini anlatıyor. Corpo celeste ve Le meraviglie filmleriyle adından söz ettiren Alice Rohrwacher'ın rüşdünü iyice ispatladığı filmi, ayın öne çıkan filmlerinden biri.

08 Mart 2019

Brie Larson'ın Carol Denver yani namıdiğer Captain Marvel'a hayat verdiği karakterin adını taşıyan film, 90'ların ortasında dünyanın iki farklı uzaylı ırkının galaktik savaşı ortasında kaldığı zamanda karakterin kendi geçmişini ve kim olduğunu keşfederek evrenin en güçlü kahramanlarından birine dönüşme hikâyesini ele alıyor. Bu filmle birlikte, Captain Marvel karakterinin MCU'ya adaptasyon sürecini de görmüş olacağımızı belirtelim.

Benedikt Erlingsson'un yönettiği Woman at War, yerel alüminyum endüstrisine karşı amansız bir savaş açan Halla'nın bir mektubun akabinde almak zorunda kaldığı kararı konu ediniyor. Woman at War, Kuzey Avrupa ve İskandinav sinemasının yakın dönemde ilgi çeken örneklerinden biri.

22 Mart 2019

Get Out ile 2017 yılında eleştirel ve ticari başarıya erişen, akabinde En İyi Özgün Senaryo Oscar'ını kazanan Jordan Peele'in yeni filmi Us, yaz tatilinde arkadaşlarıyla güzel vakit geçirmek için sahil evine giden Wilson Ailesi'nin tıpatıp kendilerine benzeyen davetsiz misafirleriyle yaşayacakları gerilimle beraber tatillerinin kaosa dönüşmesini konu ediniyor.

Mamoru Hosoda'nın yönettiği ve bu yıl Akademi Ödülleri'nde En İyi Animasyon adayı olan Mirai, dört yaşındaki Kun'un kardeşinin doğmasının akabinde gelişen büyüme ve kardeşliği öğrenme macerasını konu ediniyor. Mirai; The Girl Who Leapt Through Time ve Wolf Children gibi animasyonlara imza atan Hosoda'nın sinemasına ilgi duyanların bu ay kaçırmaması gereken bir yapım.

29 Mart 2019

Ünlü yazar Nick Hornby'nin 2009 yılında yayımlanan aynı adlı eserinden sinemaya uyarlanan Juliet, Naked, yazarın alametifarikası olduğu şekliyle, müzikle iç içe bir romans hikâyesi. Bir zamanlar birbirilerine aşık olan Annie ve Duncan çifti ile bir dönem müzik kariyerinde önemli bir yere gelmiş Tucker Crowe'un hikâyesini anlatan filmin oyuncu kadrosunda Rose Byrne, Ethan Hawke ve Chris O'Dowd gibi isimler yer alıyor.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.