Malazgirt 1071, bu hafta sonu vizyona giriyor

3.682 Gösterim
7 Şubat 2022 17:25
Malazgirt 1071, bu hafta sonu vizyona giriyor

Cengiz Coşkun'un Sultan Alparslan'a hayat verdiği, Türklerin Anadolu'ya girişini müjdeleyen Malazgirt savaşını konu edinen Malazgirt 1071, 11 Şubat'tan itibaren salonlarda izleyiciyle buluşacak.


Bilal Kalyoncu ve Özgür Bakar'ın yönetmenliğini üstlendiği, Selçuklu döneminin izlerinin olduğu yerlerde yapılan ve 14 milyon TL'yi bulan prodüksiyonuyla dikkat çeken Malazgirt 1071, 11 Şubat'tan itibaren salonlardaki yerini alıyor.

 

Cengiz Coşkun, Haluk Piyes, Caner Kurtaran, Vildan Atasever, Hasan Küçükçetin, Ulaş İnan Torun, Edip Zeydan gibi isimlerin yer aldığı filmin konusu ve fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

Müslüman toplulukları Selçuklu bayrağı altında birleştirme hayali olan Sultan Alparslan, Anadolu’ya amcası Tuğrul Bey döneminde başlayan seferleri devam ettirmektedir. Bizans’da yaşanan iç karışıklıklar da Türklerin Anadolu’da hızlıca yol almasının önünü açmıştır. Bu duruma dur demek isteyen Romen Diyojen önce bir darbe girişimi ile yönetimi ele geçirmeye çalışmış ancak başarılı olamayarak idam mahkumu haline gelmiştir. Kraliçe Ludika’nın bir gece yarısı operasyonu ile tahta çıkan Diyojen’in hedefinde Türkleri Anadolu’dan atma düşüncesi vardır. İki ordu Malazgirt ovasında karşı karşıya gelecek ve Türklerin bu topraklarda 1.000 yıl sürecek serüveni başlayacaktır.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.