Los Angeles Lakers efsanesi Magic Johnson'ın belgeseli geliyor

2.641 Gösterim
12 Haziran 2020 15:52
Los Angeles Lakers efsanesi Magic Johnson'ın belgeseli geliyor

Los Angeles Lakers ve NBA'in en büyük oyuncularından biri olarak kabul edilen Magic Johnson ile ilgili bir belgeselin hazırlanmakta olduğu duyuruldu.


Sadece basketbolun değil, genel anlamda sporun global olarak en büyük arenalarından NBA'in pandemi sebebiyle ertelendiği dönemde ESPN ve Netflix'te gösterilen, Michael Jordan ve yıldız oyuncunun liderliğini yaptığı 90'ların Chicago Bulls'u hakkındaki The Last Dance'in yakaladığı popülerlik, hikâyeler ve kahramanlar konusunda yelpazesi geniş NBA tarihinden daha birçok ismin yeni belgesellere konu olmasına dair bir kapı aralamışa benziyor.

 

Variety'nin özel haberine göre, Lakers formasıyla beş şampiyonluk yüzüğü kazanan ve Boston Celtics'in yıldız ismi Larry Bird ile olan rekabeti, NBA ve basketbolun büyük bir popülerlik kazanmasına önayak olan Magic Johnson'ın odağında yer alacağı bir belgesel filmin hazırlıklarına başlandı. XTR, H.wood Media, NSV ve Delirio Films'in ortak yapımcılığında gerçekleştirilecek belgeselde, Magic Johnson ve dönemin önemli NBA figürleriyle yapılmış röportajlar, arşiv görüntüleri ve güncel mülakatlar yer alacak.

 

The Last Dance'te de yer alan Magic Johnson, basketbolun yanı sıra AIDS ve HIV konusundaki aktivistliği, profesyonel sporu bıraktıktan sonra iş dünyasında yakaladığı başarılar ve sportif yöneticilik görevleri ile de tanınıyor. Ünlü basketbolcu, 1991 yılında HIV-pozitif olduğunu açıklamış, o dönem AIDS'e karşı insanlarda olan temelsiz yaklaşım ve önyargıların yıkılmasında mühim bir figür olarak rol oynamıştı.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.