Kore Savaşı'nda yaşanan gerçek bir hikâyeden sinemaya uyarlanan Ayla filminden fragman yayınlandı

7.487 Gösterim
9 Haziran 2017 15:30
Kore Savaşı'nda yaşanan gerçek bir hikâyeden sinemaya uyarlanan Ayla filminden fragman yayınlandı

Kore Savaşı'nda kimsesiz bir şekilde bulduğu beş yaşındaki bir kızın bir buçuk yıl boyunca bakımını üstlenen Astsubay Süleyman'ın hikâyesini anlatan Ayla filminden fragman yayınlandı.


1950 yılında Kore Savaşı tam hız sürerken, Türkiye'den savaşa katılmış birliklerde yer alan Astsubay Süleyman, soğuğun ve savaşın ortasında yetim kalmış bir kız çocuğu bulur. Astsubayın Ayla ismini verdiği Koreli kız çocuğu, yaklaşık bir buçuk yıl boyunca Türk birliklerinin yanında kalır, Türkçe bile öğrenmeye başlar. Savaş bittiğinde Ayla'nın baba olarak gördüğü Astsubay Süleyman Türkiye'ye dönemk zorunda kalır, bürokratik engeller Ayla'yı yanında götürmesine izin vermez. İkilinin bir daha görüşebilmesi için ise 60 yıl geçmesi gerekmektedir...

Ayla: My Korean Daughter belgeseli vesilesiyle, Süleyman Dilbirliği ile Ayla'nın akılalmaz hikâyesi geçen yıllar içerisinde gün yüzüne çıkartıldı. İkilinin altmış yıl sonraki buluşmaları da filmde yer alıyordu. Kısa bir süre önce ise, Dijital Yapım Evi yapımcılığında Astsubay Süleyman ile Ayla'nın hikâyesini anlatan kurmaca bir film çekilmişti. Yiğit Güralp'in yazdığı, Can Ulkay'ın yönettiği ve geniş oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Ayla filmden bir de fragman paylaşıldı.

İsmail Hacıoğlu, Çetin Tekindor, Kim Seol, Lee Kyung-Jin, Murat Yıldırım, Ali Atay, Taner Birsel, Damla Sönmez, Altan Erkekli, Meral Çetinkaya, Erkan Petekkaya gibi isimlerin yer aldığı Ayla, Ekim ayı içerisinde gösterime girecek. Filmden yayınlanan fragmana aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.