James Cameron'dan Avengers: Endgame vesilesiyle Marvel'a övgü: "Film endüstrisinin her zamankinden büyük olduğunu gösterdiniz"

3.320 Gösterim
9 Mayıs 2019 11:13
James Cameron'dan Avengers: Endgame vesilesiyle Marvel'a övgü: "Film endüstrisinin her zamankinden büyük olduğunu gösterdiniz"

Vizyona girdiği günden bu yana tüm dünyada şimdiye kadar kırılmış birçok rekoru alt üst etmenin yanı sıra usta isimlerin özvgülerine de mazhar olan Avengers: Endgame'e büyük bir övgü de usta sinemacı James Cameron'dan geldi.


Dünya genelinde vizyona görkemli bir giriş yapan Avengers: Endgame, geçtiğimiz günlerde tüm zamanların en çok hasılat elde eden filmleri listesinin ikinci sırasındaki $2,188 milyar hasılatlı Titanic'i geride bırakmıştı. Her ne kadar ABD'de yıllık ortalama bilet fiyatının $9,11 civarında olduğu bir dönemde gösterime giren Endgame'in henüz bu hasılatının, 1997'de ABD'de ortalama bilet fiyatı $4,59 iken vizyona giren Titanic'in gişe başarısı kadar "görkemli" olmadığı bariz olsa da, birkaç gün öncesine kadar tüm zamanların en çok gişe yapan ilk iki filminin yönetmeni rozetini göğsünde taşıyan James Cameron, anlaşılan bu konuya çok daha mütevazı bir perspektiften yaklaşıyor.

 

Twitter hesabından paylaştığı görsel ile Avengers: Endgame vesilesiyle tüm Marvel Sinematik Evreni'ne büyük övgülerde bulunan Cameron şu sözleri dile getirdi:

 

Kevin ve Marvel'daki herkese,

Bir buzdağı gerçek Titanic'i batırdı. Benim Titanic'iğimi batırmaksa bir Avengers ekibine bakıyormuş. Burada, Lightstorm Entertainment'taki herkes inanılmaz başarınızı saygıyla selamlıyor. Film endüstrisinin yalnızca sağ salim olduğunu değil aynı zamanda her zamankinden de daha büyük olduğunu gösterdiniz!

 

James Cameron şu günlerde bir başka gişe rekortmeni olan Avatar'ın devam filmlerinin çalışmalarını sürdüredursun Disney'in Fox'u satın alma işleminin akabinde geçtiğimiz gün devam filmlerinin vizyon tarihleri de belli oldu:  Avatar 2'nin yeni vizyon tarihi bir sene ertelemeyle 17 Aralık 2021 olurken; Avatar 3 22 Aralık 2023Avatar 4 19 Aralık 2025 ve Avatar 5 17 Aralık 2027 tarihlerinde vizyona girecek.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.