James Bond filmi No Time to Die'ın vizyon tarihi, corona virüs salgını sebebiyle ertelendi

3.697 Gösterim
5 Mart 2020 11:40
James Bond filmi No Time to Die'ın vizyon tarihi, corona virüs salgını sebebiyle ertelendi

Daniel Craig'in başrolünde yer aldığı James Bond filmi Ölmek İçin Zaman Yok (No Time to Die)'un vizyon tarihi, yeni tip corona virüs salgınının yayılması sebebiyle ertelendi.


2019'un son günlerinde Çin'in Wuhan şehrinde ortaya çıkan yeni tip corona virüs salgınının, geçen ay içerisinde başta İtalya, İran, Güney Kore gibi ülkeler olmak üzere global seviyede yayılarak pandemiye dönüşmeye başlaması, hayatın her alanında olduğu gibi sinemayı da etkilemeye devam ediyor. Çin'de 70 bin salon karantina önlemleri gereği kapalı kalmaya devam ederken, virüsün yeni yayıldığı ülkelerde de benzer önlemler alınmaya başlandı. Bu önlemler ve salgının sosyal hayatı kısıtlayıcı etkisi sebebiyle yakın dönemde gösterime girecek Hollywood yapımlarının vizyon tarihlerinin ertelenebileceği konuşulur olmuştu. Bu anlamda ilk adım, James Bond filmi Ölmek İçin Zaman Yok (No Time to Die)'un yapımcılarından geldi.

ABD'de 10 Nisan, Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede ise 03 Nisan'da gösterime girmesi planlanan filmin vizyon tarihi, bahsi geçen sebeplerden ötürü kasım ayına ertelendi. Birleşik Krallık'ta 12 Kasım'da, ABD'de 25 Kasım'da gösterime girmesi planlanan filmin Türkiye için yeni vizyon tarihi ise henüz netlik kazanmış değil.

 

Yakın dönemde gösterime girecek bir diğer gişe filmi Mulan'ın, ABD vizyon tarihinin ertelenmeyeceği fakat Disney'in özellikle Uzakdoğu'da önemli bir hasılat beklentisinde olmasından dolayı filmin bazı ülkelerdeki vizyon tarihlerini de erteleyebileceği konuşuluyor.

 

Çin, Hong Kong, Taiwan gibi ülkelerde sinema sektörü bir ayı aşkın bir süredir salgından önemli ölçüde etkilenirken, virüsün yayılmaya başladığı Güney Kore ve İtalya gibi ülkelerde de box office sayılarının şimdiden dramatik düşüşlere sahne olduğu belirtiliyor.

 

Yeni tip corona virüs sebebiyle oluşan Covid-19 vaka sayısı 05 Mart itibarıyla dünya genelinde 95 bin 425 olarak açıklandı. Virüs sebebiyle gerçekleşen ölümlerin sayısı ise 3 bin 286.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.