Film Eleştirmenleri Ödülleri adayları belli oldu

1.249 Gösterim
11 Aralık 2018 06:10
Film Eleştirmenleri Ödülleri adayları belli oldu

Bu yıl 24.'sü düzenlenecek olan Film Eleştirmenleri (Critics' Choice) Ödülleri adayları belli oldu.


Yorgos Lanthimos'un yönettiği The FavouriteFilm Eleştirmenleri (Critics' Choice) Ödülleri'nde kazandığı toplam 14 adaylık ile ödül sezonu yürüyüşüne devam ediyor. Süper kahraman filmlerinin ödül sezonunda karşılaştıkları bariyerleri yıkacak gibi görünen Black Panther 12, prömiyeriyle sükse yaratsa da hemen akabinde bolca tartışmaların odağında kalmasından olsa gerek ödül sezonun adı gerilerde kalan First Man, Oscar töreninde birçok kategoride favori olması beklenen Roma ise 8 adaylığa layık görüldü.

Film Eleştirmenleri (Critics' Choice) Ödülleri adayları

 

En İyi Film

Black Panther
BlacKkKlansman
The Favourite
First Man
Green Book
If Beale Street Could Talk
Mary Poppins Returns
Roma
A Star Is Born
Vice

 

En İyi Kadın Oyuncu

Yalitza Aparicio (Roma)
Emily Blunt (Mary Poppins Returns)
Glenn Close (The Wife)
Toni Collette (Hereditary)
Olivia Colman (The Favourite)
Lady Gaga (A Star Is Born)
Melissa McCarthy (Can You Ever Forgive Me?)

 

En İyi Erkek Oyuncu

Christian Bale (Vice)
Bradley Cooper (A Star Is Born)
Willem Dafoe (At Eternity’s Gate)
Ryan Gosling (First Man)
Ethan Hawke (First Reformed)
Rami Malek (Bohemian Rhapsody)
Viggo Mortensen (Green Book)

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Amy Adams (Vice)
Claire Foy (First Man)
Nicole Kidman (Boy Erased)
Regina King (If Beale Street Could Talk)
Emma Stone (The Favourite)
Rachel Weisz (The Favourite)

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Mahershala Ali (Green Book)
Timothée Chalamet (Beautiful Boy)
Adam Driver (BlacKkKlansman)
Sam Elliott (A Star Is Born)
Richard E. Grant (Can You Ever Forgive Me?)
Michael B. Jordan (Black Panther)

 

En İyi Genç Oyuncu

Elsie Fisher (Eighth Grade)
Thomasin McKenzie (Leave No Trace)
Ed Oxenbould (Wildlife)
Millicent Simmonds (A Quiet Place)
Amandla Stenberg (The Hate U Give)
Sunny Suljic (Mid90s)

 

En İyi Oyuncu Kadrosu

Black Panther
Crazy Rich Asians
The Favourite
Vice
Widows

 

En İyi Yönetmen

Damien Chazelle (First Man)
Bradley Cooper (A Star Is Born)
Alfonso Cuarón (Roma)
Peter Farrelly (Green Book)
Yorgos Lanthimos (The Favourite)
Spike Lee (BlacKkKlansman)
Adam McKay (Vice)

 

En İyi Özgün Senaryo

Bo Burnham (Eighth Grade)
Alfonso Cuarón (Roma)
Deborah Davis ve Tony McNamara (The Favourite)
Adam McKay (Vice)
Paul Schrader (First Reformed)
Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie, Peter Farrelly (Green Book)
Bryan Woods, Scott Beck, John Krasinski (A Quiet Place)

 

En İyi Uyarlama Senaryo

Ryan Coogler, Joe Robert Cole (Black Panther)
Nicole Holofcener, Jeff Whitty (Can You Ever Forgive Me?)
Barry Jenkins (If Beale Street Could Talk)
Eric Roth, Bradley Cooper & Will Fetters (A Star Is Born)
Josh Singer (First Man)
Charlie Wachtel & David Rabinowitz, Kevin Willmott & Spike Lee (BlacKkKlansman)

 

En İyi Görüntü Yönetmenliği

Alfonso Cuarón (Roma)
James Laxton (If Beale Street Could Talk)
Matthew Libatique (A Star Is Born)
Rachel Morrison (Black Panther)
Robbie Ryan (The Favourite)
Linus Sandgren (First Man)

 

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

Hannah Beachler, Jay Hart (Black Panther)
Eugenio Caballero, Barbara Enriquez (Roma)
Nelson Coates, Andrew Baseman (Crazy Rich Asians)
Fiona Crombie, Alice Felton (The Favourite)
Nathan Crowley, Kathy Lucas (First Man)
John Myhre, Gordon Sim (Mary Poppins Returns)

 

En İyi Kurgu

Jay Cassidy (A Star Is Born)
Hank Corwin (Vice)
Tom Cross (First Man)
Alfonso Cuarón, Adam Gough (Roma)
Yorgos Mavropsaridis (The Favourite)
Joe Walker (Widows)

 

En İyi Kostüm Tasarımı

Alexandra Byrne (Mary Queen of Scots)
Ruth Carter (Black Panther)
Julian Day (Bohemian Rhapsody)
Sandy Powell (The Favourite)
Sandy Powell (Mary Poppins Returns)

 

En İyi Saç ve Makyaj

Black Panther
Bohemian Rhapsody
The Favourite
Mary Queen of Scots
Suspiria
Vice

 

En İyi Görsel Efekt

Avengers: Infinity War
Black Panther
First Man”
Mary Poppins Returns
Mission: Impossible – Fallout
Ready Player One

 

En İyi Animasyon

The Grinch
Incredibles 2
Isle of Dogs
Mirai
Ralph Breaks the Internet
Spider-Man: Into the Spider-Verse

 

En İyi Aksiyon Filmi

Avengers: Infinity War
Black Panther
Deadpool 2
Mission: Impossible – Fallout
Ready Player One
Widows

 

En İyi Komedi Filmi

Crazy Rich Asians
Deadpool 2
The Death of Stalin
The Favourite
Game Night
Sorry to Bother You

 

Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu

Emily Blunt (Mary Poppins Returns)
Olivia Colman (The Favourite)
Elsie Fisher (Eighth Grade)
Rachel McAdams (Game Night)
Charlize Theron (Tully)
Constance Wu (Crazy Rich Asians)

 

Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu

Christian Bale (Vice)
Jason Bateman (Game Night)
Viggo Mortensen (Green Book)
John C. Reilly (Stan & Ollie)
Ryan Reynolds (Deadpool 2)
Lakeith Stanfield (Sorry to Bother You)

 

En İyi Bilim Kurgu veya Korku Filmi

Annihilation
Halloween
Hereditary
A Quiet Place
Suspiria

 

Yabancı Dilde En İyi Film

Burning
Capernaum
Cold War
Roma
Shoplifters

 

En İyi Şarkı

All the Stars (Black Panther)
Girl in the Movies (Dumplin)
I’ll Fight (RBG)
The Place Where Lost Things Go (Mary Poppins Returns)
Shallow (A Star Is Born)
Trip a Little Light Fantastic (Mary Poppins Returns)

 

En İyi Müzik

Kris Bowers (Green Book)
Nicholas Britell (If Beale Street Could Talk)
Alexandre Desplat (Isle of Dogs)
Ludwig Göransson (Black Panther)
Justin Hurwitz (First Man)
Marc Shaiman (Mary Poppins Returns)