Eylül ayı vizyon takviminden 6 yabancı film önerisi

3.470 Gösterim
6 Eylül 2019 18:15
Eylül ayı vizyon takviminden 6 yabancı film önerisi

Sonbaharın ilk ayında vizyona girecek yabancı filmler arasından altı tane yapım öne çıkıyor.


06 Eylül 2019

2017 yılında gösterime giren ve Stephen King'in ünlü eserinden uyarlanan It'in devam filmi olan It: Chapter Two, palyaço suretindeki Pennywise'ın musallat olduğu Ezikler Kulübü üyeleri gençlerin, aradan geçen 27 yıl sonra başlarından geçen lanetle yeniden yüz yüze gelmelerini konu ediniyor. Andy Muschietti'nin ilk filmde olduğu gibi yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Jessica Chastain, Bill Skarsgård, James McAvoy, Bill Hader gibi isimler yer alıyor.

Seth Rogen ve Evan Goldberg'in yapımcılığını üstlendiği, The Office dizisinin yazar ve yapımcıları Gene Stupnitsky ile Lee Eisenberg'in senaryosunu kaleme aldığı Good Boys, altıncı sınıf öğrencisi üç yakın arkadaşın, okulu astıkları günün zıvanadan çıkması sonrası yaşadıklarını anlatıyor.

13 Eylül 2019

Nadav Lapid'in senaryosunu yazıp yönettiği Synonymes, bir türlü kendini ait hissetmediği İsrail'den yaşamayı çok istediği Paris'e gitmenin yolunu bulan Yoav'un hikâyesini ele alıyor. Film, bu yılın başında prömiyerinin gerçekleştiği Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı ödülüne layık görülmüştü.

20 Eylül 2019

James Gray'in yönetmenliğini üstlendiği, Brad Pitt'in başrolünde yer aldığı Ad Astra, yıllar önce gizli bir uzay görevine çıktıktan sonra haber alınamayan babasının kaderinin peşinden giden ve bu süreçte hem insanlığı hem de güneş sisteminin tamamını tehdit eden tehlikeli unsurları keşfeden astronot Roy McBride'ın hikâyesini anlatıyor. Merakla beklenen film, prömiyerinin gerçekleştiği Venedik Film Festivali'nde birçok övgüye mazhar olmuştu.

27 Eylül 2019

Nora Fingscheidt'ın yazıp yönettiği Systemsprenger, hayatını sürdürdüğü sosyal hizmetlerin kendisine bulduğu her koruyucu ailenin yanından kaçan dokuz yaşındaki asi Benni'nin hikâyesini anlatıyor. Film, Berlin Film Festivali'nde iki ödüle birden layık görülmüştü.

Brady Corbet'nin yazıp yönettiği, Natalie Portman'ın başrolünde yer aldığı Vox Lux, lisede silahlı bir saldırganın katliamından kurtulan yegane öğrenci olan Celeste'in, bu travmatik olay sonrası bir popstar ikonuna evrileceği kariyer yolunu odağına alıyor.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.