Emin Alper'in yeni filmi Balkaya'nın çekimleri temmuz ayında başlıyor

10.620 Gösterim
14 Haziran 2021 13:46
Emin Alper'in yeni filmi Balkaya'nın çekimleri temmuz ayında başlıyor

Tepenin Ardı, Abluka, Kız Kardeşler gibi yapımlara imza atan Emin Alper'in dördüncü uzun metraj filmi Balkaya'nın çekimleri temmuz ayı içerisinde başlıyor. Filmin başrollerinde ise Selahattin Paşalı ve Ekin Koç yer alacak.


2019 yılında yönettiği Kız Kardeşler filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıkan, son olarak Alef dizisinde yönetmen koltuğunda oturan Emin Alper'in dördüncü uzun metraj filmi Balkaya'nın çekimlerine başlanıyor. Temmuz ayında prodüksiyon sürecine başlanacak olan filmin çekimleri ağırlıklı olarak Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde gerçekleştirilecek.

 

Selahattin Paşalı ve Ekin Koç’un başrollerinde yer aldığı Balkaya’da, ikiliye Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Selin Yeninci ve Nizam Namidar eşlik ediyor. Filmin yapımcılığını Nadir Öperli, görüntü yönetmenliğini Christos Karamanis, yapım tasarımını ise Nadide Argun van Uden üstleniyor. Politik gerilim ögeleri taşıyan filmin konusu ise şöyle:

 

Emre, Balkaya kasabasına yeni tayin olmuş çiçeği burnunda bir savcıdır. Kendisini bekleyen işlere büyük bir ciddiyetle sarılan Emre başta belediye başkanı Selim Bey olmak üzere, kasaba eşrafı tarafından büyük bir saygıyla karşılanmıştır. Ancak bütün bu hoş karşılanmaya rağmen ilk günden itibaren birtakım gariplikler ve gerginlikler yaşanır. Kasabada ciddi bir su sorunu vardır. Sualtı mağaralarından gelen yer altı suyunun kullanılması çevre kurulları ve mahkemelerce yasaklanmıştır. Selim’in belediye başkanı olarak en büyük projesi bu meseleyi çözmek ve modern borularla yer altı sularını kasabaya bağlamaktır. Susuzluktan kırılan kasaba bu projenin hayata geçmesini beklemektedir. Fakat kasabada Selim’e karşı ciddi bir muhalefet de vardır. Bu muhalefetin öncüsü, yerel gazetenin sahibi Murat’tır. Emre, Murat’ın kendisini belediye başkanına karşı kışkırtma çabalarına temkinli yaklaşır. Nitekim birkaç hafta içinde yerel seçimler yapılacaktır ve Emre bu seçimlerde herhangi bir tarafın yanında görünmek istememektedir. Emre, siyasi çekişmelerde taraf olmak istemese de ona karşı yükselen homurtular, onu yavaş yavaş Murat'la ittifak yapmaya zorlar ve genç savcı kısa süre sonra kısır bir döngü içinde sıkışıp kalır.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.