CNBC-e yayın hayatına tekrardan başladı

1.022 Gösterim
10 Haziran 2024 14:20
CNBC-e yayın hayatına tekrardan başladı

2015 yılında Türkiye'deki yayın hayatını sonlandırarak yerini TLC'ye bırakan CNBC-e dokuz yıl aradan sonra ekranlara döndü. Kanal, Yiğit Kirazcı ve Ece Sükan'ın sunacağı programların yanı sıra Dexter, X Files, The Offer ve Gangs of London dizilerini ekranlara getirecek.


2015 yılında Türkiye'deki yayın hayatını sonlandırarak yerini TLC'ye bırakan CNBC-e dokuz yıl aradan sonra ekranlara döndü. Kanal, bu sabah Şafak Tükle ve Meryem Kenan'ın sunumuyla yayın hayatına başladı.

 

1995 yılında Hakan Çizem ekonomi haberlerine yönelik ilk Türk kanalı olarak Kanal E'yi kurdu. 2000 yılında Doğuş Holding, CNBC kanalının sahibi NBC Universal ile ortak olarak bu kanalı CNBC-e olarak değiştirdi. Kanal, 06.00'dan 18.00'e kadar ekonomi ve piyasa haberleri; 18.00'dan itibaren FOX, HBO, The CW, ABC, NBC gibi Amerikan televizyon kanallarının dizilerini yayınladı. Türkiye'deki yayın hayatı 15 yıl süren kanal 5 Kasım 2015 tarihinde Shameless dizisinin ardından yayın hayatına veda etti.


10 Haziran'dan itibaren tekrardan yayın hayatına başlayan CNBC-e ünlü oyuncu Yiğit Kirazcı ile Letterbox; ünlü modacı Ece Sükan ile 3 S programlarının yanı sıra Dexter, The X Files, The Offer ve Gangs of London dizilerini yayınlayacak. Kanal ayrıca Simpsonlar dizisini de tekrardan ekranlara getirecek.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.