Çilingir Sofrası filmi yakında GAİN'de!

5.692 Gösterim
30 Aralık 2022 15:54
Çilingir Sofrası filmi yakında GAİN'de!

Artık görüşmeyen iki eski dostun, yıllar sonra bir sofrada bir araya gelişini anlatan, 2022’nin en çok ses getiren yerli filmlerinden Çilingir Sofrası yakında GAİN'de yayınlanacak.


Farklı yollara savrulduktan yıllar sonra Beyoğlu’nda bir çilingir sofrasında tekrar bir araya gelen Y kuşağına ait iki okul arkadaşı Emir Can ve Yusuf Efe'nin hikâyesini anlatan Çilingir Sofrası yakında GAİN kataloğuna eklenecek. Son olarak Duygu Asena'nın aynı adlı romanından senaryolaştırdığı Aslında Özgürsün'ün ilk sezonunu çeken Ali Kemal Güven’in yazıp yönettiği Çilingir Sofrası, ilk gösteriminin yapıldığı İstanbul Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü'yle dönmüştü.

Yapımcılığını Seda Özkaraca ve Metin Kıcır üstlendiği filmin başrollerini Ahmet Rıfat Şungar ve Barış Gönenen paylaşırken, hem İstanbul Film Festivali’nde hem de Adana Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü birlikte alan ikiliye Adnan Devran, Gülhan Kadim, Ecrin Bolkar gibi isimler eşlik ediyor. 2022’nin en çok ses getiren yerli filmlerinden olan Çilingir Sofrası'nın teaserına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.