Box Office Türkiye: Örümcek-Adam: Evden Uzakta rekorla geldi!

5.027 Gösterim
8 Temmuz 2019 16:00
Box Office Türkiye: Örümcek-Adam: Evden Uzakta rekorla geldi!

Marvel Sinematik Evreni'nin 23. filmi olan Örümcek-Adam: Evden Uzakta, 248.910 seyirciyle; tüm zamanların en iyi Temmuz ayı açılışı rekoru ile geldi. Bu sayı aynı zamanda tüm Örümcek-Adam filmleri içinde en iyi açılış sayısı!


Örümcek-Adam: Evden Uzakta’nın, Marvel Sinematik Evreni’nin, Avengers: Endgame’den sonra vizyona giren ilk film olması kuşkusuz ilgiyi arttıran bir sebep oldu. Bu da hem Örümcek-Adam filmleri içinde hem de Temmuz ayı en iyi açılış rekorunu getiren bir sayıyı da beraberinde getirdi. 

 

 

İki haftadır listenin ilk sırasında yer alan Pixar’ın Oyuncak Hikayesi 4 filmi bu hafta sonu bir basamak geriledi. 47.394 seyirci sayısıyla ikinci sırada yer alan filmin toplam seyircisi 399.406 oldu. Böylelikle ülkemizde serinin en çok seyircili filmi oldu. 


Geçen hafta serinin en iyi açılışını yapan Annabelle 3, bu hafta sonu %46,4 seyirci kaybı yaşadı ve 34.008 seyirci ile üçüncü sırada yer aldı. Haftalardır ilk beşte kendine yer bulan Aykut Enişte, bu hafta sonu 15.973 seyirci ile listede dördüncü oldu. Haftanın yeni filmlerinden Efsunlu - Kabirden Gelen ise, 13.488 seyirci ile listeye beşinci sıradan giriş yaptı.


05 - 07 Temmuz 2019 "Hafta Sonu Box Office Türkiye" detaylı sıralamasını görmek için tıklayınız.

 

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.