Box Office Türkiye: Müslüm, üst üste dört hafta sonu yarım milyonun üzerinde seyirci tarafından izlenen ilk yapım oldu!

9.551 Gösterim
19 Kasım 2018 18:50
Box Office Türkiye: Müslüm, üst üste dört hafta sonu yarım milyonun üzerinde seyirci tarafından izlenen ilk yapım oldu!

Dördüncü hafta sonunda da 500 binin üzerinde seyirci tarafından izlenen Müslüm, tarihte bunu başarabilen ilk yapım oldu.


Haftalar geçse de Müslüm'ün gişede yarattığı rüzgar dinmiyor. Vizyondaki dördüncü hafta sonunda 516.276 seyirci tarafından izlenen film, Recep İvedik 5'e ait olan dördüncü hafta sonu seyirci rekorunu kırmasının yanı sıra tarihte dört hafta sonu arka arkaya yarım milyonun üzerinde bilet satmayı başaran ilk yapım oldu. Her hafta seyirci sayısını koruyarak hedef büyüten Müslüm'ün bu performansını göz önüne aldığımızda, filmin kuvvetle muhtemel toplamda 6 milyon seyirci baremini geçmeyi başaran altıncı yapım olacağını, oldukça yüksek bir olasılıkla da tüm zamanların en çok izlenen filmleri listesinde ilk beşe yerleşeceğini söyleyebiliriz. 2018 yılı içerisinde üst üste dört hafta sonu Box Office Türkiye lideri olmayı başarabilen ikinci yerli film olan Müslüm, şu ana kadar toplam 4.357.623 seyirci tarafından izlendi.

 

Box Office Türkiye'nin zirvesi değişmediği gibi ikinci sırasında da bir değişiklik olmadı. Vizyondaki ikinci hafta sonunu geride bırakan Çakallarla Dans 5, 238.578 seyirciyle yerini korudu. Film, on bir günde toplam 894.099 seyirciye ulaşmış durumda.

Hafta sonunun en merak edilen yeni filmi olan Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald), açılışını selefinin hayli üzerinde miktar olan 198.832 seyirciyle gerçekleştirdi. Box Office Türkiye'ye üçüncü sıradan giriş yapan filmin toplamda 600 bin seyircinin üzerine çıkması ise şimdilik kolay gözükmüyor.

 

Gösterimdeki dördüncü hafta sonunu geride bırakan ve geçen hafta bir milyon seyirci barajanı aşan animasyon Rafadan Tayfa Dehliz Macerası, 139.340 seyirciyle dördüncü sırada yer alırken, Yol Arkadaşım 2 72.910 seyirciyle beşinci sırada yer alan yapım oldu.

 

Bir parantez de salon başına seyirci ortalamasında öne çıkan iki filme açmak gerekiyor. Vizyondaki üçüncü hafta sonunu kapatan Bohemian Rhapsody neredeyse açılışıyla eşdeğer olan seyirci sayısıyla toplamda 306.826 seyirciye ulaşmayı başarırken, haftanın yenilerinden Koyver Gitsin sadece 37 salonda 57.709 seyirci tarafından izlendi.

16 - 18 Kasım 2018 "Hafta Sonu Box Office Türkiye" detaylı sıralamasını görmek için tıklayınız.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.