Box Office Türkiye: Minions: The Rise of Gru, dokuzuncu hafta sonunda yeniden lider!

1.742 Gösterim
29 Ağustos 2022 17:57
Box Office Türkiye: Minions: The Rise of Gru, dokuzuncu hafta sonunda yeniden lider!

Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi (Minions: The Rise of Gru), açılış hafta sonunda ulaştığı gişe liderliğini dokuzuncu hafta sonunda bir kez daha elde etti. Toplamda 120 bin 720 seyircinin salonlardaki yerini aldığı 26-28 Ağustos hafta sonu ise, son bir yılda en az seyirciye ulaşılan hafta sonu oldu.


Vizyondaki lokomotif film eksikliğinden ötürü gişedeki erime devam ediyor. Toplamda 120 bin 720 seyircinin sinemalara gittiği 26-28 Ağustos hafta sonu, son bir yılın en düşük seyirci sayısına sahip hafta sonu oldu. Hafta sonunun gişe lideri de, vizyondaki vaziyetin altını çizen bir biçimde Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi (Minions: The Rise of Gru) filmi oldu. Açılış hafta sonunda Box Office Türkiye'nin zirvesinde yer alan, sonrasında ise ilk sırayı bir daha göremeyen Minions: The Rise of Gru, yalnızca 19 bin 67 seyirciyle gösterimdeki dokuzuncu hafta sonunda ikinci kez Box Office Türkiye'nin lideri oldu. Film, tam bir yıl önce 27-29 Ağustos 2021 hafta sonunu sadece 15 bin 802 seyirciyle lider geçen Free Guy'dan bu yana, en düşük seyirci sayısıyla gişe lideri olan film oldu.

 

Gösterimdeki dördüncü hafta sonunu geride bırakan Suikast Treni (Bullet Train), 18 bin 504 seyirciyle listenin ikinci basamağına gerilerken, Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü (Thor: Love and Thunder) ise 13 bin 333 seyirciyle listenin ilk üçünde yer almaya devam etti. Haftanın iki yeni filmi Alem-i Cin 3: Salgın ve After: Mutluluk (After Ever Happy) de, Box Office Türkiye hafta sonu Top 5 listesini tamamlayan yapımlar oldular. Alem-i Cin 3: Salgın, açılışını 10 bin 128 seyirciyle dördüncü sırada yaparken, After serisinin dördüncü filmi 9 bin 76 seyirciyle beşinci basamakta kendine yer buldu.

26-28 Ağustos 2022 hafta sonu seyirci sayılarının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.