Box Office Türkiye: Maymunlar Cehennemi: Savaş, hafta sonunun gişe lideri!

3.112 Gösterim
17 Temmuz 2017 18:30
Box Office Türkiye: Maymunlar Cehennemi: Savaş, hafta sonunun gişe lideri!

Modern Maymunlar Cehennemi üçlemesinin son halkası Maymunlar Cehennemi: Savaş (War for the Planet of the Apes), dünya genelinde olduğu gibi Türkiye'de de açılışını gişenin zirvesinde yaptı.


Maymunlar Cehennemi: Savaş, beklendiği gibi Box Office Türkiye'ye zirveden giriş yaptı. İlk hafta sonunda 156.470 biletli seyirci tarafından izlenen film, bu performansıyla üçlemenin de en iyi açılışını gerçekleştirmiş oldu. Ayrıca Maymunlar Cehennemi: Savaş'ın domine ettiği 14-16 Temmuz 2017 hafta sonunda, 385.590 toplam seyirciyle tüm zamanlar Temmuz ayı üçüncü hafta sonu seyirci rekoru da kırıldı.

Bir önceki hafta sonunun Box Office Türkiye lideri Örümcek-Adam: Eve Dönüş (Spider-Man: Homecoming), ikinci hafta sonunda 80.563 seyirciyle listenin ikinci sırasında yer alırken; Transformers 5: Son Şövalye (Transformers: The Last Knight) vizyondaki dördüncü hafta sonunda ilk üçte yer almayı başardı. Arabalar 3 (Cars 3) 23.031 seyirci tarafından izlenerek toplamda 750 bin seyirci baremini aştı ve hafta sonunu dördüncü sırada kapattı. Film ayrıca tüm zamanlar en çok izlenen animasyon filmler sıralamasında onuncu sırada bulunuyor Yerli animasyon Doru ise Box Office Türkiye'nin beşinci sırasında yer alan yapım oldu.

14 - 16 Temmuz 2017 "Hafta Sonu Box Office Türkiye" detaylı sıralamasını görmek için tıklayınız.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.