Box Office Türkiye: Hızlı ve Öfkeli 10, yabancı filmler arasında tüm zamanların en iyi yedinci açılışına imza attı

13.183 Gösterim
22 Mayıs 2023 18:23
Box Office Türkiye: Hızlı ve Öfkeli 10, yabancı filmler arasında tüm zamanların en iyi yedinci açılışına imza attı

Hızlı ve Öfkeli 10 (Fast X), ilk hafta sonunda yaklaşık 593 bin seyirci tarafından izlenerek Box Office Türkiye'nin yeni lideri oldu. Serinin en iyi üçüncü açılışına imza atan film, yabancı filmler arasında tüm zamanların en iyi yedinci açılış performansını da gerçekleştirmiş oldu.


Hızlı ve Öfkeli 10 (Fast X), beklendiği gibi ülkemizde gişeye hızlı girdi. İlk hafta sonunda 592 bin 868 seyirci tarafından izlenen film, yılın şu ana kadar en iyi açılışını gerçekleştirdi. Serinin en iyi üçüncü açılışı olan bu performans, ayrıca mayıs ayı en iyi ikinci açılışı ve yabancı filmler içerisinde tüm zamanların en iyi yedinci açılışı olarak kayda geçti.

 

Hafta sonunda salonlarda yerini alan yaklaşık her beş seyirciden dördü tercihini Hızlı ve Öfkeli 10'dan yana kullanırken, animasyon film Elif ve Arkadaşları Kapadokya 32 bin 264 seyirciyle hafta sonunda geriye kalan vizyon filmlerinin en çok seyirciye ulaşanı oldu. Bir önceki hafta sonunun gişe lideri Galaksinin Koruyucuları 3 (Guardians of the Galaxy Vol. 3), 31 bin 438 seyirciyle üçüncü sırada haftayı kapatırken, Süper Mario Kardeşler Filmi (The Super Mario Bros. Movie) 27 bin 147 seyirciyle dördüncü basamakta kendine yer buldu. Haftanın bir diğer yeni filmi Süper Aile (Helt super) ise 18 bin 172 seyirciyle listenin beşinci sırasında yer alan yapım oldu.

 

19 - 21 Mayıs 2023 hafta sonu seyirci sayılarının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. 

*Güncelleme [23.05.23]: Hızlı ve Öfkeli 10 filminin dağıtımcısı UIP Türkiye, filmin hafta sonu seyirci sayısında düzeltmeye gittiğinden ötürü içerikte bahsi geçen konuda güncelleme yapılmıştır. Filmin hafta sonu seyirci sayısındaki kısmi değişiklikten dolayı, içerikte bahsedilen filmin elde ettiği gişe rekorları da bu değişikliğe binaen güncellenmiştir.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.