Box Office Türkiye: Hafta sonunda Hadi Be Oğlum seyircide, Black Panther ise hasılatta birinci sırada!

6.109 Gösterim
19 Şubat 2018 17:40
Box Office Türkiye: Hafta sonunda Hadi Be Oğlum seyircide, Black Panther ise hasılatta birinci sırada!

Hafta sonu Box Office Türkiye listesi çetin bir rekabete sahne oldu. Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolünde yer aldığı Hadi Be Oğlum seyirci sayısında lider olurken, hasılat anlamında ipi göğüsleyen dünya genelinde üstün bir açılış performansı sergileyen Black Panther oldu.


Bora Egemen'in yönetmenliğini üstlendiği Hadi Be Oğlum, 232.672 seyirciyle Box Office Türkiye'nin ilk sırasında açılışını gerçekleştirirken, 229.635 seyirciyle Hadi Be Oğlum'u yakından takip eden Black Panther seyirci sayısında haftanın ikincisi oldu. Hasılat miktarları göz önüne alındığında ise 3,66 milyon Türk lirası hasılata ulaşan Black Panther bu alanda lider oldu. ABD'de gerçekleştirdiği $192 milyonluk açılışla tüm zamanların en iyi beşinci açılışına imza atan film, Türkiye'de Marvel Sinematik Evreni'ne dahil filmler arasında ise en iyi dördüncü açılışa imza attı.

Şahan Gökbakar'ın yeni filmi Kayhan, ikinci hafta sonunda 108.839 seyirci tarafından izlendi ve listede üçüncü sırada yer aldı. Film vizyon macerasını 750 bin seyirci bandında sonlandıracak gibi gözüküyor.

 

Serra Yılmaz'ın yönettiği Cebimdeki Yabancı, 95.402 seyirciyle listede kendine dördüncü sıradan yer bulurken, Özgürlüğün Elli Tonu (Fifty Shades Freed) haftayı 70.090 seyirciyle beşinci sırada kapattı.

 

Hafta sonunun asıl sürprizi ise sadece çekimlerinin yapıldığı Gaziantep ve Kilis'te toplam beş salonda sınırlı gösterime giren Antep Fıstığı filmi oldu. Ivana Sert'in oyuncu kadrosunda yer aldığı film, salon başına ortalama 2.473 seyirciyle toplamda 12.365 seyirciye ulaşarak önemli bir başarıya imza attı.

16 - 18 Şubat 2018 "Hafta Sonu Box Office Türkiye" detaylı sıralamasını görmek için tıklayınız.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.