Box Office Türkiye: Eltilerin Savaşı liderliğini sürdürdü, Parazit'in Oscar rüzgarı salonlarda devam etti

5.267 Gösterim
17 Şubat 2020 18:35
Box Office Türkiye: Eltilerin Savaşı liderliğini sürdürdü, Parazit'in Oscar rüzgarı salonlarda devam etti

Gösterimdeki üçüncü hafta sonunu geride bırakan Eltilerin Savaşı, Box Office Türkiye hafta sonu listesindeki dominasyonunu sürdürdü.


Hafta sonunda 480.142 seyirci tarafından izlenen Eltilerin Savaşı, Box Office Türkiye'nin zirvesindeki yerini korudu. On yedi günde toplam 2.377.148 seyirciye ulaşan film, filmlerin üçüncü hafta sonu performanslarının sıralandığı tüm zamanlar listesinde dokuzuncu basamakta yer almayı başardı. Bu listede Eltilerin Savaşı'nın önünde yer alan sekiz filmin de totalde 5 milyon seyirci barajını aşmış olması, Gupse Özay imzalı filmin potansiyel menzili ile ilgili bir fikir veriyor.

 

Haftanın merakla beklenen yeni filmlerinden Kirpi Sonic (Sonic the Hedgehog), başarılı bir açılış performansı sergiledi ve 114.166 seyirci tarafından izlenerek listeye ikinci bsamaktan giriş yaptı. Vizyondaki ikinci hafta sonunu geride bırakan Yırtıcı Kuşlar (Birds of Prey) ise 69.143 seyirciyle üçüncü sırada kendine yer buldu.

Hafta sonunun en dikkat çeken hikâyesi ise Parazit (Parasite) tarafından yazıldı. Oscar töreninde büyük bir başarıya imza atması sonrası Türkiye'de de salon sayısı 143'e çıkarılan film, 62.990 seyirci tarafından izlendi ve on altıncı hafta sonunda listenin dördüncü sırasında yer almayı başardı. Şimdiye kadar toplamda 225.692 seyirci tarafından izlenen film, bu performansıyla kısa bir süre içerisinde Bir Film'in yapımcılığını, ithalatını ya da dağıtımını yaptığı filmler arasında en yüksek seyirci sayısına ulaşan yapım olacak gibi duruyor.

 

Aşk Tesadüfleri Sever 2, üçüncü hafta sonunu 57.714 seyirciyle beşinci sırada kapatırken, vizyonun bir diğer yeni filmi Ağır Romantik açılışını 50.697 seyirciyle altıncı sırada gerçekleştirdi.

14 - 16 Şubat 2020 "Hafta Sonu Box Office Türkiye" detaylı sıralamasını görmek için tıklayınız.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.