Box Office Türkiye: Cumali Ceber: Allah Seni Alsın gişe liderliğini korudu

18.194 Gösterim
14 Ağustos 2017 17:30
Box Office Türkiye: Cumali Ceber: Allah Seni Alsın gişe liderliğini korudu

Bir önceki hafta sonunun Box Office Türkiye lideri Cumali Ceber: Allah Seni Alsın, vizyondaki ikinci hafta sonunu da gişenin zirvesinde kapattı.


Geçen hafta sonunda Cumali Ceber'in gösterime girmesiyle bir önceki yılın aynı hafta sonuna göre yaklaşık 30% artış gözlenen Box Office Türkiye'de bu hafta sonu, yeni filmler arasında gişede büyük fark yaratacak bir filmin olmaması sebebiyle sakin geçti. Suicide Squad'ın gösterime girdiği geçen yılın aynı dönemine göre 40% kadar seyircide azalma yaşanırken bu hafta sonu, toplam 307.509 biletli seyirci sayısıyla şu an için yılın en düşük seyircili hafta sonu olarak kayıtlara geçti.

 

Sakin geçen hafta sonunda lider ise değişmedi. Bir önceki hafta sonu listeye zirveden giriş yapan Cumali Ceber, 61.936 seyirci tarafından izlenerek vizyondaki ikinci hafta sonunu da gişe lideri olarak geride bıraktı. Film on günde 280.444 seyirciye ulaşmış durumda.

 

Vizyondaki ikinci hafta sonunu geride bırakan bir diğer film Kara Kule, ikinci sıradaki yerini korurken, 700 bin seyirciye iyice yaklaşan Maymunlar Cehennemi: Savaş ise listede üçüncü sırada yer aldı. Haftanın yenilerinden animasyon Sevimli Emojiler, açılışını 21.168 seyirciyle dördüncü sıradan yaparken, bir diğer animasyon Balerin ve Afacan Mucit ise listenin beşinci sırasında yer aldı.

11 - 13 Ağustos 2017 "Hafta Sonu Box Office Türkiye" detaylı sıralamasını görmek için tıklayınız

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.