Box Office Türkiye: Annabelle: Kötülüğün Doğuşu, açılışını gişenin zirvesinde gerçekleştirdi

4.157 Gösterim
22 Ağustos 2017 09:00
Box Office Türkiye: Annabelle: Kötülüğün Doğuşu, açılışını gişenin zirvesinde gerçekleştirdi

James Wan'ın Korku Seansı (The Conjuring) ile oluşturmaya başladığı korku evreninin bir parçası olan Annabelle: Kötülüğün Doğuşu (Annabelle: Creation), açılışını Box Office Türkiye'nin zirvesinde gerçekleştirdi.


Korku türü açısından yakın dönemin en önemli gişe başarılarından biri olan Korku Seansı'nda yer aldığı sahnelerle küçük çaplı bir fenomene dönüşen Annabelle'in solo filmine kavuşması çok uzun sürmemişti. 2014 yılında Annabelle filminin gösterime girmesiyle Korku Seansı genişletilmiş bir evrene dönüşmeye başladı. Türkiye'de hafta sonunda gösterime giren Annabelle: Kötülüğün Doğuşu ile bu evrenin sınırları genişlemeye devam ediyor.

 

ABD'de beklentilerin ötesinde bir açılışa imza atan Annabelle: Kötülüğün Doğuşu, Türkiye'de de açılışını gişenin zirvesinde gerçekleştirdi. İlk hafta sonunda 49.373 biletli seyirci tarafından izlenen film, dâhil olduğu korku evreninin Türkiye'de en iyi açılış yapan filmi oldu (Bu evren içerisinde en iyi açılış, daha önceden 34.980 seyirciyle Korku Seansı 2 (The Conjuring 2)'ye aitti). 

Son iki hafta sonunun gişe lideri Cumali Ceber: Allah Seni Alsın, vizyondaki üçüncü hafta sonunu 37.842 seyirciyle Box Office Türkiye'nin ikinci sırasında kapattı. Vizyonda üçüncü hafta sonunu yaşayan bir diğer yapım Kara Kule (The Dark Tower) ise 32.581 seyirciyle listede üçüncü sırada yer aldı. Hafta sonunun yeni filmlerinden Belalı Tanık (The Hitman's Bodyguard) 30.948 seyirciyle açılışını dördüncü sırada gerçekleştirirken, Aamir Khan'ın başrolünde yer aldığı Dangal ise 21.446 seyirciyle Box Office Türkiye'ye beşinci sıradan giriş yaptı.

18 - 20 Ağustos 2017 "Hafta Sonu Box Office Türkiye" detaylı sıralamasını görmek için tıklayınız

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.