Box Office ABD: The Invitation, yalnızca $7 milyonla gişenin ilk sırasına yerleşti

1.495 Gösterim
29 Ağustos 2022 11:38
Box Office ABD: The Invitation, yalnızca $7 milyonla gişenin ilk sırasına yerleşti

ABD'de haftanın yeni filmlerinden Davet (The Invitation), $7 milyon hasılata ulaştığı açılışıyla Box Office ABD'nin birinci sırasına yerleşti ve Mayıs 2021'den bu yana en düşük hasılatlı gişe lideri oldu.


ABD gişesindeki duraklama dönemi daha da derinleşiyor. ABD'de de, Türkiye'dekine benzer şekilde, büyük oranda vizyon takviminde yeni cazip filmlerin olmamasından kaynaklı bir düşüş gözleniyor. Öyle ki, haftanın yeni filmlerinden Davet (The Invitation), elde ettiği sadece $7 milyon hasılatla Box Office ABD'nin zirvesine yerleşti ve Mayıs 2021'den bu yana en düşük hasılatlı gişe lideri olmuş oldu. Pandeminin etkilerinin devam ettiği o Mayıs 2021'de, Spiral: Testere Devam Ediyor (Spiral: From the Book of Saw) filmi, $4,5 milyon hasılatla Box Office ABD'nin birinci sırasında yer almıştı. The Invitation, 2 Eylül'de ülkemizde gösterime girecek.

 

Suikast Treni (Bullet Train), dördüncü hafta sonunda $5,6 milyonla ikinci sırada yer alırken, bir önceki hafta sonunda listeye ikinci sıradan giren Canavar (Beast), $4,9 milyonla üçüncü basamakta kendine yer buldu. $4,75 milyonla dördüncü sırada yer alan Top Gun: Maverick yılın gişe olayı olmaya devam ederken, bir önceki haftanın lideri Dragon Ball Super: Super Hero ise $4,57 milyonla listenin beşinci sırasında yer alan yapım oldu.

Box Office ABD - Hafta Sonu Top 5 (26-28 Ağustos 2022) 

 

1- Davet (The Invitation) - $7 milyon 

2- Suikast Treni (Bullet Train) - $5,6 milyon 

3- Canavar (Beast) - $4,9 milyon 

4- Top Gun: Maverick - $4,75 milyon 

5- Dragon Ball Super: Super Hero - $4,57 milyon

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.