Box Office ABD: Bohemian Rhapsody, $50 milyonla açılışını gişenin zirvesinde gerçekleştirdi

4.427 Gösterim
5 Kasım 2018 14:45
Box Office ABD: Bohemian Rhapsody, $50 milyonla açılışını gişenin zirvesinde gerçekleştirdi

Efsanevi müzisyen Freddie Mercury ve bir döneme damga vuran Queen'in hikâyesini anlatan Bohemian Rhapsody, vizyondaki ilk üç gününde $50 milyon hasılata erişerek Box Office ABD'ye birinci sıradan giriş yaptı.


Eleştirmenlerden geçer not alamasa da seyirci nezdinde olumlu geri dönüşler alan Bohemian Rhapsody, bu etkiyle birlikte açılış hafta sonunda beklentilerin üzerine çıktı ve vizyondaki ilk üç gününde $50 milyon hasılat elde etti. Geçen hafta Birleşik Krallık'ta da hızlı bir başlangıca imza atan film, dünya genelinde kısa sürede $141,7 milyona ulaşmayı başardı.

Box Office ABD'nin ilk üç sırasında yeni filmlerin yer aldığı hafta sonunda, Fındıkkıran ve Dört Diyar (The Nutcracker and the Four Realms) üç günde elde ettiği $20 milyonla listeye ikinci sıradan giriş yaptı. Tiffany Haddish'in başrolünde yer aldığı Nobody's Fool ise $14 milyon hasılatla listede üçüncü sırada kendine yer buldu. Beşinci hafta sonunu geride bırakan Bir Yıldız Doğuyor (A Star is Born), $11,1 milyon ilk beşte yer almaya devam ederken, ABD'de üçüncü hafta sonunu kapatan Cadılar Bayramı (Halloween) $11 milyonla listenin beşinci sırasında yer alan yapım oldu.

Box Office ABD (02 - 04 Kasım 2018)

  1. Bohemian Rhapsody - $50 milyon (~4,5 milyon seyirci)
  2. Fındıkkıran ve Dört Diyar - $20 milyon (~1,85 milyon seyirci)
  3. Nobody's Fool - $14 milyon (~1,4 milyon seyirci)
  4. Bir Yıldız Doğuyor - $11,1 milyon (~1,15 milyon seyirci)
  5. Cadılar Bayramı - $11 milyon (~1,05 milyon seyirci)
Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.