Bong Joon Ho, yeni filminin senaryosunu tamamladı

2.014 Gösterim
12 Şubat 2021 17:25
Bong Joon Ho, yeni filminin senaryosunu tamamladı

Parasite ile geçtiğimiz yılın Oscar törenine damga vuran Güney Koreli sinemacı Bong Joon Ho, pandemi sürecinde kaleme almaya başladığı iki senaryodan birini tamamladığını belirtti.


En İyi Film Oscar ödülüne uzanmayı başaran ilk İngilizce olmayan yapım olan Parasite ile geçtiğimiz yıla damga vuran Bong Joon Ho, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde yeni projeleriyle ilgili hazırlıklarını sürdürdü. The Director's Cut adlı podcast serisine Rian Johnson ile birlikte konuk olan Bong Joon Ho, pandemi sürecinde iki farklı senaryonun üzerinde çalışmaya başladığını, bu sürecin beyninin sağ ve sol olarak ikiye ayrılmış gibi hissettirmesine sebep olsa da geçen hafta itibarıyla bu senaryolardan birini bitirmeyi başardığını söyledi.

 

Bong Joon Ho'nun yeni projelerinin Okja gibi İngilizce mi yoksa son filmi Parasite gibi Korece mi olacağı henüz yönetmen tarafından açıklanmadı. Usta sinemacı, bu yıl içerisinde bu projelerini hayata geçirmeye çalışmasının yanı sıra, 78. Venedik Film Festivali'nin de jüri başkanlığını üstlenecek.

 

Kaynak: Indiewire

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.