Black Panther, dört günlük $242 milyon hasılatıyla Star Wars: Son Jedi'ı geride bıraktı!

3.626 Gösterim
21 Şubat 2018 13:05
Black Panther, dört günlük $242 milyon hasılatıyla Star Wars: Son Jedi'ı geride bıraktı!

Black Panther beklentilerin üzerine bir bir koymaya devam ediyor. Tüm zamanların en iyi pazartesi günü hasılatını elde eden film, ilk dört gününde ABD'de $242,1 milyon hasılat elde ederek Star Wars: Son Jedi'ı geride bıraktı ve ilk dört gün açılışlarında tüm zamanların ikincisi oldu.


Hafta sonucu tahmini $192 milyon olarak açıklanan fakat pazartesi günü resmi ilk üç gün hasılatının $202 milyon olduğu belirtilen Black Panther, hafta sonuna Presidents' Day de dahil edildiğinde dört günlük açılışıyla yeni rekorlar kırmış oldu. Pazartesi günü $40,15 milyonla bu gün özelinde ABD'de tüm zamanların en iyi hasılatını elde eden film, dört günlük açılışında toplam $242,1 milyona ulaşmış oldu ve dört günlük açılışlarda $241,5 milyon hasılata erişen Star Wars: Son Jedi'ı geride bıraktı. Film böylelikle Star Wars: Güç Uyanıyor'un ardından tüm zamanların en iyi ikinci dört günlük açılışına imza atmış oldu.

Black Panther $202,1 milyona erişen üç günlük açılışıyla sadece Marvel Sinematik Evreni'nin değil; tüm çizgi roman uyarlamaları, süper kahraman filmleri veya genel Marvel uyarlamaları (X-Men, Deadpool, Fantastic Four, Spider-Man vs. filmleri) içerisinde de The Avengers'ın ardından en iyi ikinci açılışa imza atmış oldu. Şubat ayı en iyi açılış rekorunu da Deadpool'un elinden alan film, açılışında elde ettiği $50,250 salon başına hasılat ortalamasıyla bu alanda geniş dağıtıma çıkan filmler arasında tüm zamanların en iyi üçüncü sonucunu (Güç Uyanıyor ve Son Jedi ilk iki sırada) elde etti. 

Black Panther'ın açılışına ve arkasına aldığı rüzgara bakarsak film ABD'de toplamda $500-$600 milyon arası bir hasılata ulaşmakta bir problem yaşamayacak. Filmin dünya genelinde $1 milyar hasılatı aşmayı başaran Marvel Sinematik Evreni'ne dahil beşinci yapım olup olamayacağını ise ABD dışında sergileyeceği performans gösterecek. Fakat şimdiden dünya genelinde $426,8 milyona ulaşan Black Panther'ın, 2018 yılında $1 milyar barajını aşan ilk film olmasının hayli olası olduğunu belirtebiliriz.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.