Bihter filminden fragman yayınlandı

4.085 Gösterim
2 Kasım 2023 14:46
Bihter filminden fragman yayınlandı

Halit Ziya Uşaklıgil'in Aşk-ı Memnu romanından uyarlanan, başrollerini Farah Zeynep Abdullah ve Boran Kuzum'un paylaştığı Bihter filminden fragman yayınlandı. Film, 16 Kasım'dan itibaren Prime Video'da izleyiciyle buluşacak.


Yönetmenliğini Mehmet Binay ve Caner Alper’in üstlendiği, senaryosunu Merve Göntem’in kaleme aldığı Bihter filminden fragman yayınlandı.

 

Halit Ziya Uşaklıgil'in ünlü eseri Aşk-ı Memnu'yu Bihter karakterinin gözünden aktaracak olan filmde; Farah Zeynep Abdullah'ın Bihter'e, Boran Kuzum'un Behlül'e, Osman Sonant'ın Adnan Bey'e, Hande Ataizi'nin Firdevs Hanım'a, Helin Kandemir'in Nihal'e, Nezaket Erden'in Peyker'e ve Ebru Özkan'ın Matmazel'e veriyor.

 

Timur Savcı ve Cemal Okan’ın yapımcılığını üstlendiği filmin konusu ve fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

 

Firdevs Hanım’ın küçük kızı Bihter’in hayatı, annesinin hataları ve bu yüzden maruz kaldığı imalı bakışlar tarafından gölgelenmiştir. Görkemini kaybetmiş bir hayat sürmeye pek bir itirazı yokken zengin Adnan Bey’in evlilik teklifini, dönüşmekten korktuğu annesinden kurtulmak için kabul eder. Ve varlıklı bir İstanbul beyefendisi olan Adnan Bey ile evlenerek yalıya yerleşir. Adnan Bey’in kızı Nihal, babasının Bihter ile evlenme kararına saygı göstermeye çalışsa da annesinin hatırasının ve kendisinin unutulma ihtimali onu çok üzmektedir. Bihter, sevmek ve sevilmek arzusuyla geldiği yalıda yakışıklı ve çapkın Behlül ile tanışır. Ailenin yaramaz delikanlısı olarak görülen Behlül’ün ise Beyoğlu maceraları ve dillere destan çapkınlıkları herkes tarafından bilinmektedir. Hayatı boyunca en büyük korkusu annesine dönüşmek olan Bihter, acaba kaderini yeni baştan yazabilecek midir? Zaman içerisinde, Bihter’in annesine karşı duyduğu hırs, fark etmeden kendisinin de aynı hataları yapmasına neden olur. Güçlü, para sahibi ve arzulanan bir kadın olmanın ne demek olduğunu keşfettikçe; dönüşeceği hal Bihter’e zor günler yaşatacaktır.

 

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.