Başka Sinema'dan yeni yıla özel çevrimiçi programı: Başka Bir Ocak!

2.795 Gösterim
28 Aralık 2020 16:30
Başka Sinema'dan yeni yıla özel çevrimiçi programı: Başka Bir Ocak!

Başka Sinema'nın geleneksel hâle gelen Başka Bir Ocak seçkisi, bu yıl çevrimiçi olarak sinemaseverlerle buluşuyor. Undine, Shirley, She Dies Tomorrow gibi 2020 yılı içerisinde adından söz ettiren birçok film, Başka Bir Ocak programında yer alıyor.


Pandemiyle boğuşulan 2020'den daha iyi günlerin dilendiği 2021'e adım attığımız dönemde, Başka Sinema geleneksel Başka Bir Ocak programını çevrimiçi olarak sinemaseverlerle buluşturuyor. 31 Aralık-10 Ocak tarihlerinde gösterimde olacak 10 filmlik program, 2020'nin öne çıkan birçok yapımını içeren bir yeni yıl hediyesi niteliğinde.

Başka Bir Ocak programındaki filmler şöyle:

 

2020 Venedik Film Festivali’nde seçkideki tek yerli film olarak dünya prömiyerini yapan ve Eleştirmenlerin Haftası bölümünde büyük ödüle layık görülen Hayaletler, başrolünde Elizabeth Moss’un bulunduğu ve Sundance Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’ne layık görülmüş Shirley, Paula Beer ve Franz Rogoswki’nin başrolleri paylaştığı Christian Petzold’ün son filmi modern peri masalı Undine, Jude Law’un performansıyla filmin ruhunu yansıttığı bir hırs ve aile hikâyesi olan Yuva / The Nest, yine 2020’nin En İyi Filmleri listelerinde adından sıklıkça söz ettiren ve insanların derin ölüm korkusunu her saniyesinde izleyiciye hatırlatan Hayatımın Son Günü / She Dies Tomorrow, yapay zeka teknolojisine Mary Shelley’nin Frankenstein’ına benzer bir gözle bakan Arşiv / Archive, 70. Berlin Film Festivali’nde En İyi İlk Film ve Teddy Ödülü’ne aday olan, aile kavramının ne kadar komplike olabileceğini, sevgiyle şiddetin el ele dolaştığı bir atmosferde sergileyen Vahşi Bölge / Wildland, iki kadının senelere yayılan ve gizli yaşamak zorunda kaldıkları aşklarını etkileyici bir dille anlatan Fransa’nın Oscar adayı İkimiz / Deux, 55 yaşındaki bir kadının arkadaşlarıyla bir Yunan Adası’na giderek kendini yeniden keşfetmesini anlatan Deniz Açılan Pencere / Window to the Sea, Massoud Bakhshi’nin gerçek bir televizyon programından esinlendiği ve Sundance Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü’nün de sahibi olan Yelda: En Uzun Gece / Yalda, a Night for Forgiveness.

Sinemaseverler, Başka Bir Ocak kapsamında gösterilecek filmlere Başka Sinema'nın yakında paylaşacağı linkler üzerinden ulaşabilecek. İzlemek istediğiniz filmi ya da paket seçeneğiyle tüm filmleri festival süresince izlemek için kiralayabilirsiniz. Biletlerin adet fiyatı 11 TL, 12 filmlik paket fiyatı ise 99 TL’dir. Film paketini seçen seyircilerimiz için bu yıl 100 yaşında olan Yumurcak / The Kid ve 50. yaşını dolduran Solaris filmleri hediyedir.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.