Ayla ve Müslüm'ün yapımcısından Naim Süleymanoğlu filmi geliyor!

9.466 Gösterim
21 Kasım 2018 17:25
Ayla ve Müslüm'ün yapımcısından Naim Süleymanoğlu filmi geliyor!

Ayla ve Müslüm gibi filmlerin yapımını üstlenen Dijital Sanatlar'dan efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu'nun hikâyesini anlatacak olan bir film geliyor.


Geçen sene Ayla, bu sene de Müslüm filmleriyle gişede önemli sonuçlar elde eden, gerçek hikâyelerden esinlenen yapımlarına Çiçero ve Turkish'i Dondurma ile önümüzdeki dönem devam edecek olan yapımcı Mustafa Uslu, bu listeye Türkiye spor tarihinin en başarılı sporcularından Naim Süleymanoğlu biyografi filmini de ekliyor.

Habertürk'ün özel haberine göre, onlarca rekor ve şampiyonluğu imza atmış olan, birçoklarının dünya genelinde halter sporunun zirve ismi olarak gösterdiği Naim Süleymanoğlu'nun hayatının anlatılacağı filmi ismi, sporcunun lakabı olan "Cep Herkülü"nden esinlenilerek Türk Herkül olarak belirlenmiş.

 

Süleymanoğlu'nun sportif başarılarının yanı sıra çalkantılı özel hayatında yaşadığı dramatik olayları da işleyecek olan filmin senaryosunda daha çok oyuncu kimliğiyle tanınan Sinem Uslu ve Mert Dikmen'in imzası bulunuyor. Hilal Saral'ın yönetmenliğini üstleneceği filmin, efsanevi sporcunun ölüm yıl dönümü olan 18 Kasım 2019 haftasında gösterime girmesi planlanıyor.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.