Avrupa Film Ödülleri için 50 aday film belirlendi

2.074 Gösterim
25 Ağustos 2016 12:46
Avrupa Film Ödülleri için 50 aday film belirlendi

Avrupa Film Akademisi, 2016 Avrupa Film Ödülleri adaylık oylamasına katılacak 50 filmi belirledi. Son bir yılın öne çıkan Avrupa filmlerinin yer aldığı listede Emin Alper'in Abluka, Esen Işık'ın Köpek ve Barış Kaya ile Soner Caner'in Rauf filmleri de yer alıyor.


Avrupa Film Akademisi bu hafta içerisinde 2016 Avrupa Film Ödülleri adaylık oylamasına katılacak 50 filmi belirledi. Rauf, Köpek ve Abluka gibi filmlerin de yer aldığı listede son bir yılın öne çıkan Avrupa yapımları bulunuyor.

 

3000'in üzerinde üyenin oylarıyla belirlenecek olan adaylar ise 5 Kasım'da açıklanacak. 29. Avrupa Film Ödülleri ise 10 Kasım'da Wroclaw'da düzenlenecek. Adaylık oylamasına girecek filmlerin listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Avrupa Film Akademisi'nin belirlediği 50 film:

 

  • 24 Weeks – Anne Zohra Berrached (Almanya)
  • A Man Called Ove – Hannes Holm (İsveç)
  • A War – Tobias Lindholm (Danimarka)
  • Being 17 – André Téchiné (Fransa)
  • Beyond The Mountains and Hills – Eran Kolirin (İsrail/Almanya/Belçika)
  • Chevalier – Athina Rachel Tsangari (Yunanistan/Almanya)
  • Dawn – Laila Pakalnina (Letonya/Polonya/Estonya)
  • Death in Sarajevo – Danis Tanovic (Fransa/Bosna Hersek)
  • Don’t Be Bad – Claudio Caligari (İtalya)
  • Elle – Paul Verhoeven (Fransa/Almanya/Belçika)
  • Florence Foster Jenkins – Stephen Frears (Britanya/Fransa)
  • Abluka – Emin Alper (Türkiye/Fransa/Katar)
  • Graduation – Cristian Mungiu (Romanya/Fransa/Belçika)
  • I, Daniel Blake – Ken Loach (Britanya/Fransa/Belçika)
  • I, Olga Hepnarova - Tomáš Weinreb & Petr Kazda (Çek Cumhuriyeti/Polonya)
  • Julieta – Pedro Almodóvar (İspanya)
  • Kills on Wheels – Atilla Till (Macaristan)
  • Köpek – Esen Işık (İsviçre)
  • Land of Mine – Martin Zandvliet (Danimarka/Almanya)
  • Letters from War – Ivo M. Ferreira (Portekiz)
  • Like Crazy – Paolo Virzi (İtalya/Fransa)
  • Lost in Munich – Petr Zelenka (Çek Cumhuriyeti)
  • Mammal – Rebecca Daly (İrlanda/Lüksemburg/Hollanda)
  • Mimosas – Óliver Laxe (İspanya/Fransa/Fas/Katar)
  • On the Other Side – Zrinko Ogresta (Hırvatistan/Sırbistan)
  • One of Us – Stephan Richter (Avusturya)
  • Perfect Strangers – Paolo Genovese (İtalya)
  • Pyromaniac - Erik Skjoldbjærg (Norveç/İsveç/Almanya)
  • Rauf - Barış Kaya & Soner Caner (Türkiye)
  • Room – Lenny Abrahamson (İrlanda/Kanada)
  • Sieranevada – Cristi Puiu (Romanya/Fransa)
  • Song of Songs – Eva Neymann (Ukrayna)
  • Sparrows – Rúnar Rúnarsson (Izlanda/Danimarka/Hırvatistan)
  • Strange Heaven – Dariusz Gajewski (Polonya/İsveç)
  • Suffragette – Sarah Gavron (Britanya)
  • Suntan - Argyris Papadimitropoulos (Yunanistan/Almanya)
  • The Ardennes – Robin Pront (Belçika/Hollanda)
  • The Commune – Thomas Vinterberg (Danimarka/İsveç/Hollanda)
  • The Happiest Day in The Life of Olli Mäki – Juho Kuosmanen (Finlandiya/Almanya)
  • The Lure - Agnieszka Smoczyńska (Polonya)
  • The Olive Tree – Icíar Bollaín (İspanya/Almanya)
  • The Paradise Suite – Joost Van Ginkel (Hollanda/İsveç/Bulgaristan)
  • The People vs. Fritz Bauer – Lars Kraume (Almanya)
  • The Student – Kirill Serebrennikov (Rusya)
  • The Unknown Girl – Jean-Pierre & Luc Dardenne (Belçika/Fransa)
  • Things to Come – Mia Hansen-Løve (Fransa/Almanya)
  • Tikkun – Avishai Sivan (İsrail)
  • Toni Erdmann – Maren Ade (Almanya/Avusturya)
  • Truman – Cesc Gay (İspanya/Arjantin)
  • United States of Love – Tomasz Wasilewski (Polonya/İsveç)