9. Boğaziçi Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

294 Gösterim
1 Kasım 2021 15:02
9. Boğaziçi Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Bu yıl 9.'su düzenlenen Boğaziçi Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu.


23 – 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 9. Boğaziçi Film Festivali, yapılan törenle son buldu. Törende Semih Kaplanoğlu’nun yönettiği Bağlılık Hasan, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda En İyi Film seçilerek 100.000 TL değerindeki Altın Yunus Ödülü’nü kazandı. Festivalin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda ise Wei Shuju’nun Ripples of Life filmi En İyi Film seçilirken, Bosphorus Film Lab’ın destek vereceği projeler de belli oldu.

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI 

 

En İyi Ulusal Uzun Metraj Film Ödülü: BAĞLILIK HASAN 

En İyi İlk Film Ödülü: SELMAN NACAR (İKİ ŞAFAK ARASINDA) 

En İyi Yönetmen Ödülü: FERİT KARAHAN (OKUL TIRAŞI) 

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: EMEL GÖKSU (KORİDOR) 

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: MÜCAHİT KOÇAK (İKİ ŞAFAK ARASINDA) 

En İyi Senaryo Ödülü: SEMİH KAPLANOĞLU (BAĞLILIK HASAN) 

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: ÖZGÜR EKEN (BAĞLILIK HASAN) 

En İyi Kurgu Ödülü: SERCAN SEZGİN, FERİT KARAHAN ve HAYEDEH SAFİYARİ (OKUL TIRAŞI)

FİYAB En İyi Yapımcı Ödülü: ZEYNEP KORAY, YUNUS YUNUSOĞLU, İRİS TAHHUŞOĞLU (KORİDOR)

FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: SİNAN SERTEL (İÇİMDEKİ KAHRAMAN) 

 

ULUSLARARARASI UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI 

 

En iyi Uzun Metraj Film Ödülü: RIPPLES OF LIFE (WEİ SHUJUN) 

En İyi Yönetmen Ödülü: KIRO RUSSO (THE GREAT MOVEMENT) 

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: NORA RAINER-MICSINYEI (THINGS WORTH WEEPING FOR) 

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: GUSZTAV DIETZ (WILD ROOTS) 

Jüri Özel Ödülü: BEBIA, MY ONLY DESIRE (JUJA DOBRACHKOUS) 

 

ULUSAL VE ULUSLARARASI KISA KURMACA VE BELGESEL YARIŞMASI 

 

En İyi Ulusal Kısa Kurmaca Film Ödülü: AKINTI (ARDA EKŞİGİL) 

En İyi Ulusal Kısa Belgesel Ödülü: İÇTİMA (NURAY KAYACAN SÜNBÜL) 

En İyi Uluslararası Kısa Kurmaca Film Ödülü: NEON PHANTOM (LEONARDO MARTINELLI 

En İyi Uluslararası Kısa Belgesel Ödülü: DON’T HESITATE TO COME FOR A VISIT, MOM (ANNA ARTEMYEVA) 

Ahmet Uluçay Büyük Ödülü: DISPLACED (SAMİR KARAHODA) 

İstanbul Medya Akademisi Genç Yetenek Ödülü NURİ CİHAN ÖZDOĞAN (AYNI GECENİN LACİVERTİ) 

 

BOSPHORUS FİLM LAB 

 

Pitching Platformu 

TRT Ortak Yapım Ödülü: MEVSİMLERİN ARDINDAN 

Yönetmen: MUSTAFA KARA 

Yapımcı: MUSTAFA KARA, OLENA YERSHOVA YILDIZ 

PostBıyık Renk Düzenleme Ödülü: ÖLÜ MEVSİMİ 

Yönetmen: DOĞUŞ ALGÜN 

Yapımcı: BURAK KAPLAN 

Work in Progress Platformu 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü: BİR TUTAM KARANFİL 

Yönetmen: BEKİR BÜLBÜL 

Yapımcı: HALİL KARDAŞ 

CGV Mars Film Dağıtım Ödülü: BARS 

Yönetmen: ORÇUN KÖKSAL 

Yapımcı: ALARA HAMAMCIOĞLU, ARDA ÇİLTEPE, SİNAN KESOVA