77. Venedik Film Festivali'nin programı belli oldu

380 Gösterim
28 Temmuz 2020 13:53
77. Venedik Film Festivali'nin programı belli oldu

2-12 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 77. Venedik Film Festivali'nin programında yer alan filmler belli oldu.


Salgın sonrası seyirciyle fiziksel olarak buluşacak ilk büyük film festivallerinden biri olan Venedik Film Festivali'nin programı netleşti. Sosyal mesafe, limitli kontenjan ve benzeri sağlık prosedürlerinin uygulanacağı festivalin genel programında; belgesel sinemanın usta isimlerinden Frederick Wiseman'in yeni filmi City Hall, The Rider ile çıkış yapan ve Marvel filmi The Eternals ile gelecek yıl seyirci karşısına çıkacak olan Chloé Zhao'nun gösterimi 10 Eylül'de başlayacak olan Toronto Film Festivali ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek filmi Nomadland, Majid Majidi'nin Sun Children filmi, Kiyoshi Kurosawa'nın Wife of a Spy filmi gibi yapımlar programda öne çıkıyor. Festival programının tamamına aşağıdan erişebilirsiniz.

Yarışma Bölümü

 

  • “In Between Dying” Hilal Baydarov
  • “Le Sorelle Macaluso” Emma Dante
  • “The World to Come” Mona Fastvold
  • “Nuevo Orden” Michel Franco
  • “Lovers” Nicole Garcia
  • “Laila in Haifa” Amos Gitai
  • “Dear Comrades” Andrei Konchalovsky
  • “Wife of a Spy” Kiyoshi Kurosawa
  • “Sun Children” Majid Majidi
  • “Pieces of a Woman” Kornel Mundruczo
  • “Miss Marx” Susanna Nicchiarelli
  • “Padrenostro” Claudio Noce
  • “Never Gonna Snow Again” Malgorzata Szumowska & Michal Englert
  • “The Disciple” Chaitanya Tamhane
  • “And Tomorrow The Entire World” Julia Von Heinz
  • “Nomadland” Chloé Zhao

Yarışma Dışı - Kurmaca

 

  • “Lacci” Daniele Luchetti
  • “Lasciami Andare” Stefano Mordini
  • “Mandibules” Quentin Dupieux
  • “Love After Love” Ann Hui
  • “Assandira” Salvatore Mereu
  • “The Duke” Roger Mitchell
  • “Night in Paradise” Park Soon-Jung
  • “Mosquito State” Filip Jan Rymsza

Yarışma Dışı - Kurmaca Olmayan Filmler

 

  • “Sportin’ Life” Abel Ferrara
  • “Crazy, Not Insane” Alex Gibney
  • “Greta” Nathan Grossman
  • “Salvatore – Shoemaker of Dreams” Luca Guadagnino
  • “Final Account” Luke Holland
  • “La Verità Su La Dolce Vita” Giuseppe Pedersoli
  • “Molecole” Daniele Segre
  • “Narciso Em Ferias” Renato Terra, Ricardo Calil
  • “Paolo Conte, Via Con Me” Giorgio Verdelli
  • “Hopper/Welles” Orson Welles
  • “City Hall” Frederick Wiseman

Yarışma Dışı - Özel Gösterimler

 

  • “30 Monedas – Episode 1” Alex De La Iglesia
  • “Princesse Europe” Camille Lotteau
  • “Omelia Contadina” Alice Rohrwacher, Jr