74. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu

1.154 Gösterim
13 Eylül 2022 10:03
74. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl 74.'sü düzenlenen Emmy Ödülleri sahiplerini buldu. The White Lotus, Ted Lasso ve Succession gibi diziler, ödüllerin öne çıkan yapımları oldular.


Kenan Thompson'ın sunuculuğunu üstlendiği 2022 Emmy Ödülleri'nde kazananlar belli oldu. HBO/HBO Max'in toplam 38 Emmy ödülüyle en fazla ödül toplayan yayıncı olduğu gecede, Netflix 26 ödüle, Disney+ ise 9 ödüle ulaştı. 

 

Euphoria'daki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu (Drama) dalında ikinci kez ödüle uzanan Zendaya, bunu en genç yaşta başaran oyuncu oldu. En İyi Erkek Oyuncu (Drama) kategorisinde ödülü kazanan Squid Game'in yıldızı Lee Jung-jae ise bunu başaran ilk Asyalı oyuncu olurken, dizinin yönetmeni Hwang Dong-hyuk, İngilizce olmayan bir diziyle En İyi Yönetmen (Drama) kategorisinde Emmy kazanan ilk isim oldu.

 

-Kazananlar, (*) ve kalın olarak belirtilmiştir.

 

Drama Dizisi

Better Call Saul 

Euphoria 

Ozark 

Severance

Squid Game 

Stranger Things 

Succession (*)

Yellowjackets 

 

Komedi Dizisi

Abbott Elementary 

Barry

Curb Your Enthusiasm

Hacks

The Marvelous Mrs. Maisel

Only Murders in the Building

Ted Lasso (*)

What We Do in the Shadows

 

Mini Dizi

Dopesick

The Dropout

Inventing Anna

Pam & Tommy

The White Lotus (*)

 

En İyi Kadın Oyuncu (Drama) 

Jodie Comer (Killing Eve)

Laura Linney (Ozark)

Melanie Lynskey (Yellowjackets)

Sandra Oh (Killing Eve)

Reese Witherspoon (The Morning Show)

Zendaya (Euphoria) (*)



En İyi Erkek Oyuncu (Drama) 

Jason Bateman (Ozark)

Brian Cox (Succession)

Lee Jung-jae (Squid Game) (*)

Bob Odenkirk (Better Call Saul)

Adam Scott (Severance)

Jeremy Strong (Succession)



En İyi Kadın Oyuncu (Komedi) 

Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel)

Quinta Brunson (Abbott Elementary)

Kaley Cuoco (The Flight Attendant)

Elle Fanning (The Great)

Issa Rae (Insecure)

Jean Smart (Hacks) (*)



En İyi Erkek Oyuncu (Komedi) 

Donald Glover (Atlanta)

Bill Hader (Barry)

Nicholas Hoult (The Great)

Steve Martin (Only Murders in the Building)

Martin Short (Only Murders in the Building)

Jason Sudeikis (Ted Lasso) (*)



En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi/Film) 

Toni Collette (The Staircase)

Julia Garner (Inventing Anna)

Lily James (Pam & Tommy)

Sarah Paulson (Impeachment: American Crime Story)

Margaret Qualley (Maid)

Amanda Seyfried (The Dropout) (*)



En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi/Film) 

Colin Firth (The Staircase)

Andrew Garfield (Under the Banner of Heaven)

Oscar Isaac (Scenes from a Marriage)

Michael Keaton (Dopesick) (*)

Himesh Patel (Station Eleven)

Sebastian Stan (Pam & Tommy)



En İyi Senaryo (Komedi)

Abbott Elementary (Pilot bölümü) (*)

Barry (710N bölümü)

Barry (starting now bölümü)

Hacks (The One, the Only bölümü)

Only Murders in the Building (True Crime bölümü)

Ted Lasso: (No Weddings and a Funeral bölümü)

What We Do in the Shadows (The Casino bölümü)

What We Do in the Shadows (The Wellness Center bölümü)



En İyi Yönetmen (Komedi) 

Hiro Murai (Atlanta - New Jazz bölümü)

Bill Hader (Barry - 710N bölümü)

Lucia Aniello (Hacks - There Will Be Blood bölümü)

Mary Lou Belli (The Ms. Pat Show - Baby Daddy Groundhog Day bölümü)

Cherien Dabis (Only Murders in the Building - The Boy from 6B bölümü)

Jamies Babbit (Only Murders in the Building - True Crime bölümü)

MJ Delaney (Ted Lasso - No Weddings and a Funeral bölümü) (*)



En İyi Senaryo (Drama) 

Better Call Saul (Plan and Execution bölümü)

Ozark (A Hard Way to Go bölümü)

Severance (The We We Are bölümü)

Squid Game (One Lucky Day bölümü)

Succession (All the Bells Say bölümü) (*)

Yellowjackets (F Sharp bölümü)

Yellowjackets (Pilot bölümü)



En İyi Yönetmen (Drama) 

Jason Bateman (Ozark - A Hard Way to Go bölümü)

Ben Stiller (Severance - The We We Are bölümü) 

Hwang Dong-hyuk (Squid Game - Red Light, Green Light bölümü) (*) 

Mark Mylod (Succession - All the Bells Say bölümü) 

Cathy Yan (Succession - The Disruption) 

Lorene Scafaria (Succession - Too Much Birthday)

Karyn Kusama (Yellowjackets - Pilot bölümü)



En İyi Senaryo (Mini Dizi/Film)

Dopesick (The People vs. Purdue Pharma bölümü)

The Dropout (I'm in a Hurry bölümü)

Impeachment: American Crime Story (Man Handled bölümü)

Maid (Snaps bölümü)

Station Eleven (Unbroken Circle bölümü)

The White Lotus (*)



En İyi Yönetmen (Mini Dizi/Film)


Danny Strong (Dopesick - The People vs. Purdue Pharma bölümü)

Michael Showalter (The Dropout - Green Juice bölümü) 

Francesca Gregorini (The Dropout - Iron Sisters bölümü) 

John Wells (Maid - Sky Blue bölümü) 

Hiro Murai (Station Eleven - Wheel of Fire bölümü) 

Mike White (The White Lotus) (*)



Talk Şov Programı 

The Daily Show with Trevor Noah 

Jimmy Kimmel Live! 

Last Week Tonight with John Oliver (*)

Late Night with Seth Meyers 

The Late Show with Stephen Colbert

 

Yarışma Programı 

The Amazing Race

Lizzo's Watch Out for the Big Grrrls (*)

Nailed It!

RuPaul's Drag Race

Top Chef

The Voice 



En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Drama) 

Patricia Arquette (Severance)

Julia Garner (Ozark) (*)

HoYeon Jung (Squid Game)

Christina Ricci (Yellowjackets)

Rhea Seehorn (Better Call Saul)

J. Smith-Cameron (Succession)

Sarah Snook (Succession)

Sydney Sweeney (Euphoria) 



En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Drama) 

Nicholas Braun (Succession)

Billy Crudup (The Morning Show)

Kieran Culkin (Succession)

Matthew Macfadyen (Succession) (*)

O Yeong-su (Squid Game)

Park Hae-soo (Squid Game)

John Turturro (Severance)

Christopher Walken (Severance)



En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Komedi) 

Alex Borstein (The Marvelous Mrs. Maisel)

Hannah Einbinder (Hacks)

Janelle James (Abbott Elementary)

Kate McKinnon (Saturday Night Live)

Sarah Niles (Ted Lasso)

Sheryl Lee Ralph (Abbott Elementary) (*)

Juno Temple (Ted Lasso)

Hannah Waddingham (Ted Lasso) 



En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Komedi) 

Anthony Carrigan (Barry)

Brett Goldstein (Ted Lasso) (*)

Toheeb Jimoh (Ted Lasso)

Nick Mohammed (Ted Lasso)

Tony Shalhoub (The Marvelous Mrs. Maisel)

Tyler James Williams (Abbott Elementary)

Henry Winkler (Barry)

Bowen Yang (Saturday Night Live) 



En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Mini Dizi/Film) 

Connie Britton (The White Lotus)

Jennifer Coolidge (The White Lotus) (*)

Alexandra Daddario (The White Lotus)

Kaitlyn Dever (Dopesick)

Natasha Rothwell (The White Lotus)

Sydney Sweeney (The White Lotus)

Mare Winningham (Dopesick)



En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Mini Dizi/Film) 

Murray Bartlett (The White Lotus) (*)

Jake Lacy (The White Lotus)

Will Poulter (Dopesick)

 Seth Rogen (Pam & Tommy)

 Peter Sarsgaard (Dopesick)

 Michael Stuhlbarg (Dopesick)

Steve Zahn (The White Lotus)



En İyi Konuk Kadın Oyuncu (Drama) 

Hope Davis (Succession)

Marcia Gay Harden (The Morning Show)

Martha Kelly (Euphoria)

Sanaa Lathan (Succession)

Harriet Walter (Succession)

Lee Yoo-Mi (Squid Game) (*)



En İyi Konuk Erkek Oyuncu (Drama) 

Adrien Brody (Succession)

James Cromwell (Succession)

Colman Domingo (Euphoria) (*)

Arian Moayed (Succession)

Tom Pelphrey (Ozark)

Alexander Skarsgård (Succession)



En İyi Konuk Kadın Oyuncu (Komedi)

Jane Adams (Hacks)

Harriet Sansom Harris (Hacks)

Jane Lynch (Only Murders in the Building)

Laurie Metcalf (Hacks) (*)

Kaitlin Olson (Hacks)

Harriet Walter (Ted Lasso)



En İyi Konuk Erkek Oyuncu (Komedi) 

Jerrod Carmichael (Saturday Night Live)

Bill Hader (Curb Your Enthusiasm)

James Lance (Ted Lasso)

Nathan Lane (Only Murders in the Building) (*)

Christopher McDonald (Hacks)

Sam Richardson (Ted Lasso)



Skeç Programı 

A Black Lady Sketch Show 

Saturday Night Live (*)



Özel Yayın (Canlı)

Live In Front Of A Studio Audience: The Facts Of Life And Diff'rent Strokes

The 64th Annual Grammy Awards

The Oscars

The Pepsi Super Bowl LVI Halftime Show Starring Dr. Dre, Snoop Dogg, Mary J. Blige, Eminem, Kendrick Lamar, 50 Cent(*)

The Tony Awards Present: Broadway's Back!



Özel Yayın (Bant) 

Adele: One Night Only (*)

Dave Chappelle: The Closer

Harry Potter 20th Anniversary: Return To Hogwarts

Norm Macdonald: Nothing Special

One Last Time: An Evening With Tony Bennett & Lady Gaga