73. Emmy Ödülleri'nde kazananlar belli oldu

655 Gösterim
20 Eylül 2021 11:30
73. Emmy Ödülleri'nde kazananlar belli oldu

Bu yıl 73.'sü düzenlenen 2021 Emmy Ödülleri sahiplerini buldu. The Crown, Ted Lasso, Mare of Easttown, Hacks ve The Queen's Gambit gibi diziler, ödüllerin öne çıkan yapımları oldular.


2021 Emmy Ödülleri'nde kazananlar belli oldu. Netflix, uzandığı toplam 44 Emmy ödülüyle tarihinde ilk kez bir Emmy töreninden en fazla ödül toplayan yayıncı olarak çıkarken, ikinci sırada yer alan HBO/HBO Max, 19 ödülde kaldı.

 

Kazananlarda çok büyük sürprizler olmazken, drama kategorilerine The Crown, komedi kategorilerine Ted Lasso ve Hacks, mini dizi kategorilerine ise The Queen's Gambit ve Mare of Easttown damga vurdu. 12 oyuncu kategorisinde ödüle layık görülen oyuncuların tamamının beyaz isimler olması da gecenin akabinde #EmmysSoWhite hashtagiyle tartışılan konulardan biri oldu. Ödüllerin tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

-Kazananlar, (*) ve kalın olarak belirtilmiştir.

Drama Dizisi 

 

The Boys 

Bridgerton 

The Crown (*)

The Handmaid’s Tale 

Lovecraft Country 

The Mandalorian 

Pose 

This Is Us 

 

 

Komedi Dizisi 

 

Black-ish 

Cobra Kai 

Emily in Paris 

Hacks 

The Flight Attendant 

The Kominsky Method 

Pen15 

Ted Lasso (*)

 

 

Mini Dizi 

 

I May Destroy You 

Mare of Easttown 

The Queen’s Gambit (*)

The Underground Railroad 

WandaVision 

 

 

En İyi Kadın Oyuncu (Drama) 

 

Uzo Aduba (In Treatment) 

Olivia Colman (The Crown) (*)

Emma Corrin (The Crown) 

Elisabeth Moss (The Handmaid’s Tale) 

Mj Rodriguez (Pose) 

Jurnee Smollett (Lovecraft Country) 

 

 

En İyi Erkek Oyuncu (Drama) 

 

Sterling K. Brown (This Is Us) 

Jonathan Majors (Lovecraft Country) 

Josh O’Connor (The Crown) (*)

Regé-Jean Page (Bridgerton) 

Billy Porter (Pose) 

Matthew Rhys (Perry Mason) 

 

 

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi) 

 

Aidy Bryant (Shrill) 

Kaley Cuoco (The Flight Attendant) 

Allison Janney (Mom) 

Tracee Ellis Ross (Black-ish) 

Jean Smart (Hacks) (*)

 

 

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi) 

 

Anthony Anderson (Black-ish) 

Michael Douglas (The Kominsky Method) 

William H. Macy (Shameless) 

Jason Sudeikis (Ted Lasso) (*)

Kenan Thompson (Kenan) 

 

 

En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi/Film) 

 

Michaela Coel (I May Destroy You) 

Cynthia Erivo (Genius: Aretha) 

Elizabeth Olsen (WandaVision) 

Anya Taylor-Joy (The Queen’s Gambit) 

Kate Winslet (Mare of Easttown) (*)

 

 

En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi/Film) 

 

Paul Bettany (WandaVision) 

Hugh Grant (The Undoing) 

Ewan McGregor (Halston) (*)

Lin-Manuel Miranda (Hamilton) 

Leslie Odom Jr. (Hamilton) 

 

 

En İyi Senaryo (Komedi)

 

The Flight Attendant (In Case Of Emergency bölümü)

Hacks (There Is No Line bölümü) (*)

Girls5eva (Pilot bölümü) 

Pen15 (Play bölümü) 

Ted Lasso (Make Rebecca Great Again bölümü) 

Ted Lasso (Pilot bölümü) 

 

 

En İyi Yönetmen (Komedi) 

 

James Burrows (B Positive - Pilot bölümü) 

Lucia Aniello (Hacks - There is No Line bölümü) (*) 

Susanna Fogel (The Flight Attendant - In Case of Emergency bölümü) 

James Widdoes (Mom - Scooby-Doo Checks And Salisbury Steak bölümü) 

Zach Braff (Ted Lasso - Biscuits bölümü) 

MJ Delaney (Ted Lasso - The Hope That Kills You bölümü) 

 

 

En İyi Senaryo (Drama) 

 

The Boys (What I Know bölümü) 

The Crown (War bölümü) (*) 

The Handmaid's Tale (Home bölümü) 

Lovecraft Country (Sundown bölümü) 

The Mandalorian (Chapter 13: The Jedi bölümü) 

The Mandalorian (Chapter 16: The Rescue bölümü) 

Pose (Final bölümü) 

 

 

En İyi Yönetmen (Drama) 

 

Julie Anne Robinson (Bridgerton - Diamond of the First Water bölümü) 

Benjamin Caron (The Crown - Fairytale bölümü) 

Jessica Hobbs (The Crown - War bölümü) (*) 

Liz Garbus (The Handmaid’s Tale - The Wilderness bölümü) 

Jon Favreau (The Mandalorian - Chapter 9: The Marshal bölümü) 

Steven Canals (Pose - Final bölümü)

 

 

En İyi Senaryo (Mini Dizi/Film)

 

Mare of Easttown

I May Destroy You (*)

The Queen's Gambit

WandaVision (üç farklı bölümle)

 

 

En İyi Yönetmen (Mini Dizi/Film)

 

Lin-Manuel Miranda (Hamilton)

Sam Miller & Michaela Coel (I May Destroy You - Ego Death bölümü)

Sam Miller (I May Destroy You - Eyes Eyes Eyes Eyes bölümü)

Craig Zobel (Mare of Easttown)

Scott Frank (The Queen's Gambit) (*)

 

 

Talk Şov Programı 

 

Conan 

The Daily Show With Trevor Noah 

Jimmy Kimmel Live! 

Last Week Tonight With John Oliver (*)

The Late Show With Stephen Colbert 

 

 

Yarışma Programı 

 

The Amazing Race 

Nailed It! 

RuPaul’s Drag Race (*)

Top Chef 

The Voice  

 

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Drama) 

 

Gillian Anderson (The Crown) (*)

Helena Bonham Carter (The Crown) 

Madeline Brewer (The Handmaid’s Tale) 

Ann Dowd (The Handmaid’s Tale) 

Aunjanue Ellis (Lovecraft Country) 

Emerald Fennell (The Crown) 

Yvonne Strahovski (The Handmaid’s Tale) 

Samira Wiley (The Handmaid’s Tale) 

 

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Drama) 

 

Giancarlo Esposito (The Mandalorian) 

O-T Fagbenle (The Handmaid’s Tale) 

John Lithgow (Perry Mason) 

Tobias Menzies (The Crown) (*)

Max Minghella (The Handmaid’s Tale) 

Chris Sullivan (This Is Us) 

Bradley Whitford (The Handmaid’s Tale) 

Michael K. Williams (Lovecraft Country) 

 

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Komedi) 

 

Aidy Bryant (Saturday Night Live) 

Hannah Einbinder (Hacks) 

Kate McKinnon (Saturday Night Live) 

Rosie Perez (The Flight Attendant) 

Cecily Strong (Saturday Night Live) 

Juno Temple (Ted Lasso) 

Hannah Waddingham (Ted Lasso) (*)

 

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Komedi) 

 

Carl Clemons-Hopkins (Hacks) 

Brett Goldstein (Ted Lasso) (*)

Brendan Hunt (Ted Lasso) 

Nick Mohammed (Ted Lasso) 

Paul Reiser (The Kominsky Method) 

Jeremy Swift (Ted Lasso) 

Kenan Thompson (Saturday Night Live) 

Bowen Yang (Saturday Night Live) 

 

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Mini Dizi/Film) 

 

Renée Elise Goldsberry (Hamilton) 

Kathryn Hahn (WandaVision) 

Moses Ingram (The Queen’s Gambit) 

Julianne Nicholson (Mare Of Easttown) (*)

Jean Smart (Mare Of Easttown) 

Phillipa Soo (Hamilton) 

 

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Mini Dizi/Film) 

 

Thomas Brodie Sangster (The Queen’s Gambit) 

Daveed Diggs (Hamilton) 

Paapa Essiedu (I May Destroy You) 

Jonathan Groff (Hamilton) 

Evan Peters (Mare Of Easttown) (*)

Anthony Ramos (Hamilton)

 

 

En İyi Konuk Kadın Oyuncu (Drama) 

 

Alexis Bledel (The Handmaid’s Tale) 

Claire Foy (The Crown) (*)

McKenna Grace (The Handmaid’s Tale) 

Sophie Okonedo (Ratched) 

Phylicia Rashad (This Is Us) 

 

 

En İyi Konuk Erkek Oyuncu (Drama) 

 

Don Cheadle (The Falcon and the Winter Soldier) 

Charles Dance (The Crown) 

Timothy Olyphant (The Mandalorian) 

Courtney B. Vance (Lovecraft Country) (*)

Carl Weathers (The Mandalorian) 

 

 

En İyi Konuk Kadın Oyuncu (Komedi) 

 

Jane Adams (Hacks) 

Yvette Nicole Brown (A Black Lady Sketch Show) 

Bernadette Peters (Zoey’s Extraordinary Playlist) 

Issa Rae (A Black Lady Sketch Show) 

Maya Rudolph (Saturday Night Live) (*)

Kristen Wiig (Saturday Night Live) 

 

 

En İyi Konuk Erkek Oyuncu (Komedi) 

 

Alec Baldwin (Saturday Night Live) 

Dave Chappelle (Saturday Night Live) (*)

Morgan Freeman (The Kominsky Method) 

Daniel Kaluuya (Saturday Night Live) 

Daniel Levy (Saturday Night Live) 

 

 

Skeç Programı 

 

A Black Lady Sketch Show 

Saturday Night Live (*)

 

 

Özel Yayın (Canlı)

 

Celebrating America – An Inauguration Night Special 

The 63rd Annual Grammy Awards 

The Oscars 

The Pepsi Super Bowl LV Halftime Show Starring The Weeknd 

Stephen Colbert’s Election Night 2020: Democracy’s Last Stand Building Back America Great Again Better 2020 (*)

 

 

Özel Yayın (Bant) 

 

Bo Burnham: Inside 

David Byrne’s American Utopia 

8:46 – Dave Chappelle 

Friends: The Reunion 

Hamilton (*)

A West Wing Special to Benefit When We All Vote