39. İstanbul Film Festivali, ileri bir tarihe ertelendi

1.826 Gösterim
13 Mart 2020 15:47
39. İstanbul Film Festivali, ileri bir tarihe ertelendi

10-21 Nisan tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 39. İstanbul Film Festivali, corona virüs kaynaklı Covid-19 salgını sebebiyle ileri bir tarihe ertelendi.


İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen ve bu yıl 39. kez gerçekleştirilecek olan İstanbul Film Festivali'nin, yeni tip corona virüs kaynaklı Covid-19 salgınının toplum sağlığını tehdit edecek seviyede yayılım göstermesine paralel olarak bu yıl içerisinde ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı. İKSV tarafından yapılan açıklama metnine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

"Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak değerlendirilen koronavirüs COVID-19 salgınının yayılmaması için Türkiye'de alınan önlemler göz önünde bulundurularak,İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 10-21 Nisan tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 39. İstanbul Film Festivali’nin yıl içinde ileri bir tarihe ertelenmesine karar verilmiştir. Festivalin düzenleneceği tarihler önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Türkiye ve komşu ülkelerden Köprüde Buluşmalar’a katılan proje ve filmlerin uluslararası sunumları ise internet üzerinden 14-17 Nisan tarihlerinde yapılacaktır."

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.