37. İstanbul Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

1.882 Gösterim
18 Nisan 2018 02:15
37. İstanbul Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Bu yıl 37.'si düzenlenen İstanbul Film Festivali'nde ödüller dağıtıldı. Uluslararası Yarışma kategorisinde ödül Valeska Grisebach'ın yönettiği Western'in olurken, Vuslat Saraçoğlu'nun yönettiği Borç filmiyse Ulusal Yarışma'da Altın Lale ödülüne layık görüldü.


Oyuncu ödüllerinde ise En İyi Kadın Oyuncu ödülü Sofra Sırları filmindeki performansıyla Demet Evgar'a giderken, En İyi Erkek Oyuncu ödülüne ise Tolga Tekin (Kelebekler) ile Tansu Biçer (Yol Kenarı) layık görüldü. Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü de Banu Sıvacı'nın yönettiği Güvercin filminin oldu. Törende dağıtılan tüm ödüllere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

37. İstanbul Film Festivali Ödülleri:

Altın Lale Uluslararası Yarışma

Altın Lale – Western (Valeska Grisebach)

Jüri Özel Ödülü – Cocote (Nelson Carlo de los Santos Arias)

 

Sinemada İnsan Hakları Yarışması

Sinemada İnsan Hakları Ödülü – Ayaz / Frost (Sharunas Bartas)

 

Ulusal Yarışma
Altın Lale En İyi Film – Borç (Vuslat Saraçoğlu)

En İyi Yönetmen – Yol Kenarı filmiyle Tayfun Pirselimoğlu 

Jüri Özel Ödülü – Onat Kutlar anısına: Kelebekler (Tolga Karaçelik)

Mansiyon – Hewno Bêreng / Renksiz Rüya (Mehmet Ali Konar)

En İyi Senaryo Ödülü – Sofra Sırları filmiyle Ümit Ünal

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü – Sofra Sırları filmindeki rolüyle Demet Evgar

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü – Kelebekler filmindeki rolüyle Tolga Tekin & Yol Kenarı filmindeki rolüyle Tansu Biçer

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü – Kaçış filmiyle Florent Herry

En İyi Kurgu Ödülü – Sofra Sırları filmiyle Osman Bayraktaroğlu

En İyi Özgün Müzik Ödülü – Güvercin filmiyle Canset Özge Can

 

Ulusal Kısa Film Yarışması

En İyi Kısa Film – Sana İnanmıyorum Ama Yerçekimi Var (Umut Subaşı)

Mansiyon – Doğu Yakası (Harun Durmuş)

 

Ulusal Belgesel Yarışması

En İyi Belgesel – Parçalar (Rojda Akbayır)

 

Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü

Güvercin (Banu Sıvacı)

 

FIPRESCI Ödülleri

Uluslararası Yarışma’da The Rider (Chloé Zhao)

Ulusal Yarışma’da Körfez (Emre Yeksan)

Ulusal Kısa Film Yarışması’nda Kötü Kız (Ayce Kartal)