36. İstanbul Film Festivali programı belli oldu

2.590 Gösterim
14 Mart 2017 16:00
36. İstanbul Film Festivali programı belli oldu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 36.'sı düzenlenen İstanbul Film Festivali'nin programı açıklandı.


İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen, Türkiye’nin en büyük uluslararası sinema etkinliği İstanbul Film Festivali, bu yıl 36. kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Türkiye ve dünya sinemasının en nitelikli ve başarılı örneklerinden, yıldız oyuncular ve usta yönetmenlerle söyleşilere, 36. İstanbul Film Festivali, bu yıl 5-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

36. İstanbul Film Festivali, dünya sinemasının en yeni örneklerinden kült yapıtlara, usta yönetmenlerin son filmlerinden yeni keşiflere ve gizli hazinelere yine 186 uzun metrajlı ve 17 kısa filminden oluşan zengin programıyla festival takipçileriyle buluşacak. Festival kapsamında, 11 gün boyunca, 21 bölümde 61 ülkeden 207 yönetmenin toplam 203 filminin gösteriminin yanı sıra konuk yönetmen ve oyuncuların katılımıyla gerçekleştirilecek sohbetlerden konserlere ve özel etkinliklere sinemayla dolu günler yaşanacak.

Altın Lale Uluslararası Yarışma bölümünde yer alan filmler:

  • Bu Ülke Bizim / This is Our Land / Lucas Belvaux  (Fransa-Belçika)
  • Benim Mutlu Ailem / My Happy Family / Nana Ekvtimishvili, Simon Gros (Gürcistan-Almanya-Fransa)
  • Duvarlar Arasında / In Between / Maysaloun Hamoud (İsrail)
  • Elleri Olmayan Kız / The Girl Without Hands / Sébastien Laudenbach (Fransa)
  • Cinsler / Weirdos / Bruce McDonald (Kanada)
  • Lady Macbeth / William Oldroyd (İngiltere)
  • Zer / Kazım Öz (Türkiye-Almanya)
  • Ornitolog / The Ornithologist / João Pedro Rodrigues (Portekiz-Fransa-Brezilya)
  • Manifesto / Julian Rosefeldt (Almanya-Avustralya)
  • 93 Yazı / Summer 1993 / Carla Simon (İspanya)
  • Ev / Home / Fien Troch (Belçika)
  • Kasting / Casting / Nicolas Wackerbarth (Almanya)
  • Hayvanlar / Animals / Greg Zglinski (İsviçre-Avusturya-Polonya)

Altın Lale Ulusal Yarışma Bölümünde yer alan filmler;

  • Taş / Orhan Eskiköy
  • İşe Yarar Bir Şey / Pelin Esmer
  • Mahalle / Buğra Gülsoy, Serhat Teoman
  • Bütün Saadetler Mümkündür / Selman Kılıçaslan
  • Zer / Kazım Öz
  • Kaygı / Ceylan Özgün Özçelik
  • Mavi Sessizlik / Bülent Öztürk
  • Sarı Sıcak / Fikret Reyhan
  • Murtaza / Özgür Sevimli
  • Martı / Erkan Tunç
  • Tereddüt / Yeşim Ustaoğlu
  • Kırık Kalpler Bankası / Onur Ünlü 

Ulusal Belgesel yarışmasında yer alan filmler:

  • Mana Mou İstanbul / Nihan Arısoy
  • Son Yaprak / Handan Erdil
  • Yeşil Kırmızı / Ersin Kana
  • Aşk Bitti / Mert Kaya
  • Sessizliğin Kardeşleri / Taylan Mintaş 
  • Derdo Ana ve Ceviz Ağacı / Serdar Önal
  • Üçüncü Bölgeden Hücum Varyasyonları / Sedat Şahin, Murat Adıyaman
  • Ah / Mustafa Ünlü
  • Blue / Mehmet Sertan 

Festival kapsamında yer alan diğer yarışma bölümlerine ve ayrıntılı programa buradan göz atabilirsiniz.

 

*Festival biletleri 25 Mart Cumartesi günü 10.30’dan itibaren hizmet bedeli eklenmeden, tüm satış kanallarında aynı ücretlerle Biletix satış kanalları ile Atlas ve Rexx sinemalarında açılacak ana gişelerden satışa çıkıyor.

Bilet fiyatları

Hafta içi gündüz seansları (11.00, 13.30, 16.00 ) yalnızca 8 TL; öğrenciler için yalnızca 1 TL

Hafta içi 19.00 ve hafta sonu (11.00, 13.30, 16.00, 19.00) tam 20 TL, öğrenci ile 65 yaş ve üstü 14 TL;

Tüm 21.30 seansları 20 TL;

Pera Müzesi’nde gösterimlerin bilet fiyatları 8 TL.