36. Bağımsız Ruh Ödülleri sahiplerini buldu

550 Gösterim
23 Nisan 2021 12:45
36. Bağımsız Ruh Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl 36.'sı düzenlenen Bağımsız Ruh (Independent Spirit) Ödülleri'nde kazananlar belli oldu. İlk kez dizi kategorisinde ödül dağıtılan törenin kazananı, ödül sezonunun geri kalan bölümünde olduğu gibi Nomadland oldu.


Chloé Zhao imzalı Nomadland, ABD'nin bağımsız sinemasının nabzını tutan Bağımsız Ruh (Independent Spirit) Ödülleri'nde En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kurgu ve En İyi Görüntü Yönetimi gibi önemli dört kategoride ödüle uzanarak hafta sonunda gerçekleşecek Oscar törenine hazır olduğunu bir kez daha gösterdi. Dağıtılan ödüllerin tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

- Kazananlar, kalın ve (*) ile işaretlenmiştir.

En İyi Film

 

First Cow

Ma Rainey’s Black Bottom

Minari

Never Rarely Sometimes Always

Nomadland (*)

 

 

En İyi Yönetmen

 

Lee Isaac Chung (Minari)

Emerald Fennell (Promising Young Woman)

Eliza Hittman (Never Rarely Sometimes Always)

Kelly Reichardt (First Cow)

Chloé Zhao (Nomadland) (*)

 

 

En İyi İlk Film

 

I Carry You With Me

The 40-Year-Old Version

Sound of Metal (*)

Miss Juneteenth

Nine Days

 

 

En İyi Kadın Oyuncu

 

Nicole Beharie (Miss Juneteenth)

Viola Davis (Ma Rainey’s Black Bottom)

Sidney Flanigan (Never Rarely Sometimes Always)

Julia Garner (The Assistant)

Frances McDormand (Nomadland)

Carey Mulligan (Promising Young Woman) (*)

 

 

En İyi Erkek Oyuncu

 

Riz Ahmed (The Sound of Metal) (*)

Chadwick Boseman (Ma Rainey’s Black Bottom)

Rob Morgan (Bull)

Steven Yeun (Minari)

Adarsh Gourav (The White Tiger)

 

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

 

Alexis Chikaeze (Miss Juneteenth)

Yeri Han (Minari)

Valerie Mahaffey (French Exit)

Talia Ryder (Never Rarely Sometimes Always)

Yuh-jung Youn (Minari) (*)

 

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

 

Colman Domingo (Ma Rainey’s Black Bottom)

Orion Lee (First Cow)

Paul Raci (Sound of Metal) (*)

Glynn Turman (Ma Rainey’s Black Bottom)

Benedict Wong (Nine Days)

 

 

En İyi Senaryo

 

Bad Education

Minari

The Half of It

Never Rarely Sometimes Always

Promising Young Woman (*)

 

 

En İyi İlk Senaryo

 

Kitty Green (The Assistant)

Noah Hutton (Lapsis)

Channing Godfrey Peoples (Miss Juneteenth)

Andy Siara (Palm Springs) (*)

James Sweeney (Straight Up)

 

 

En İyi Görüntü Yönetimi

 

Jay Keitel (She Dies Tomorrow)

Shabier Kirchner (Bull)

Michael Latham (The Assistant)

Hélène Louvart (Never Rarely Sometimes Always)

Joshua James Richards (Nomadland) (*)

 

 

En İyi Kurgu

 

I Carry You With Me

The Invisible Man

Residue

Never Rarely Sometimes Always

Nomadland (*)

 

 

John Cassavetes Ödülü

 

The Killing of Two Lovers

La Leyenda Negra

Lingua Franca

Residue (*)

Saint Frances

 

 

Robert Altman Ödülü

 

One Night in Miami (*)

 

 

En İyi Belgesel

 

Collective

Crip Camp (*)

Dick Johnson Is Dead

Time

The Mole Agent

 

 

En İyi Uluslararası Film

 

Bacurau

The Disciple

Night of the Kings

Preparations to be Together for an Unknown Period of Time

Quo Vadis, Aida? (*)

 

 

Piaget Yapımcı Ödülü

 

Kara Durrett

Lucas Joaquin

Gerry Kim (*)

 

 

"İzlenmesi Gereken" Ödülü

 

David Midell (The Killing of Kenneth Chamberlain)

Ekwa Msangi (Farewell Amor) (*)

Annie Silverstein (Bull)

 

 

"Kurgudan Daha Gerçek" Ödülü

 

Cecilia Aldarondo (Landfall)

Elegance Bratton (Pier Kids) (*)

Elizabeth Lo (Stray)

 

 

En İyi Kurgu Olmayan ya da Belgesel Yeni Dizi

 

Atlanta’s Missing and Murdered: The Lost Children

City So Real

Immigration Nation (*)

Love Fraud

We’re Here

 

 

En İyi Dizi

 

I May Destroy You (*)

Little America

Small Axe

A Teacher

Unorthodox

 

 

En İyi Kadın Oyuncu (Dizi)

 

Elle Fanning (The Great)

Shira Haas (Unorthodox) (*)

Abby McEnany (Work in Progress)

Maitreyi Ramakrishnan (Never Have I Ever)

Jordan Kristine Seamón (We Are Who We Are)

 

 

En İyi Erkek Oyuncu (Dizi)

 

Conphidance (Little America)

Adam Ali (Little America)

Nicco Annan (P-Valley)

Amit Rahav (Unorthodox) (*)

Harold Torre (Zero, Zero, Zero)

 

 

En İyi Oyuncu Kadrosu

 

I May Destroy You (*)