36. Bağımsız Ruh Ödülleri adayları belli oldu

1.323 Gösterim
27 Ocak 2021 12:35
36. Bağımsız Ruh Ödülleri adayları belli oldu

Bu yıl 36.'sı düzenlenecek olan Bağımsız Ruh (Independent Spirit) Ödülleri adayları belli oldu. Bu yıl ilk kez dizi kategorisinde ödül dağıtacak olan Bağımsız Ruh Ödülleri'nde en fazla adaylığa layık görülen film ise Never Rarely Sometimes Always oldu.


Amerikan bağımsız sinemasının nabzını tutan ödüllerden biri olan Bağımsız Ruh (Independent Spirit) Ödülleri, 2020 adaylarını açıkladı. Bu yıl ilk kez dizi kategorilerinde ödül dağıtacak olan Bağımsız Ruh Ödülleri'nde Never Rarely Sometimes Always, Minari, Ma Rainey's Black Bottom ve Nomadland gibi filmler adaylıklarıyla öne çıkan yapımlar oldular. Ödüller 22 Nisan'da sahiplerini bulacak. Adaylıkların tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

En İyi Film

 

First Cow

Ma Rainey’s Black Bottom

Minari

Never Rarely Sometimes Always

Nomadland

 

En İyi Yönetmen

 

Lee Isaac Chung (Minari)

Emerald Fennell (Promising Young Woman)

Eliza Hittman (Never Rarely Sometimes Always)

Kelly Reichardt (First Cow)

Chloé Zhao (Nomadland)

 

En İyi İlk Film

 

I Carry You With Me

The 40-Year-Old Version

Sound of Metal

Miss Juneteenth

Nine Days

 

En İyi Kadın Oyuncu

 

Nicole Beharie (Miss Juneteenth)

Viola Davis (Ma Rainey’s Black Bottom)

Sidney Flanigan (Never Rarely Sometimes Always)

Julia Garner (The Assistant)

Frances McDormand (Nomadland)

Carey Mulligan (Promising Young Woman)

 

En İyi Erkek Oyuncu

 

Riz Ahmed (The Sound of Metal)

Chadwick Boseman (Ma Rainey’s Black Bottom)

Rob Morgan (Bull)

Steven Yeun (Minari)

Adarsh Gourav (The White Tiger)

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

 

Alexis Chikaeze (Miss Juneteenth)

Yeri Han (Minari)

Valerie Mahaffey (French Exit)

Talia Ryder (Never Rarely Sometimes Always)

Yuh-jung Youn (Minari)

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

 

Colman Domingo (Ma Rainey’s Black Bottom)

Orion Lee (First Cow)

Paul Raci (Sound of Metal)

Glynn Turman (Ma Rainey’s Black Bottom)

Benedict Wong (Nine Days)

 

En İyi Senaryo

 

Bad Education

Minari

The Half of It

Never Rarely Sometimes Always

Promising Young Woman

 

En İyi İlk Senaryo

 

Kitty Green (The Assistant)

Noah Hutton (Lapsis)

Channing Godfrey Peoples (Miss Juneteenth)

Andy Siara (Palm Springs)

James Sweeney (Straight Up)

 

En İyi Görüntü Yönetimi

 

Jay Keitel (She Dies Tomorrow)

Shabier Kirchner (Bull)

Michael Latham (The Assistant)

Hélène Louvart (Never Rarely Sometimes Always)

Joshua James Richards (Nomadland)

 

En İyi Kurgu

 

I Carry You With Me

The Invisible Man

Residue

Never Rarely Sometimes Always

Nomadland

 

John Cassavetes Ödülü

 

The Killing of Two Lovers

La Leyenda Negra

Lingua Franca

Residue

Saint Frances

 

Robert Altman Ödülü

 

One Night in Miami

 

En İyi Belgesel

 

Collective

Crip Camp

Dick Johnson Is Dead

Time

The Mole Agent

 

En İyi Uluslararası Film

 

Bacurau

The Disciple

Night of the Kings

Preparations to be Together for an Unknown Period of Time

Quo Vadis, Aida?

 

Piaget Yapımcı Ödülü

 

Kara Durrett

Lucas Joaquin

Gerry Kim

 

"İzlenmesi Gereken" Ödülü

 

David Midell (The Killing of Kenneth Chamberlain)

Ekwa Msangi (Farewell Amor)

Annie Silverstein (Bull)

 

"Kurgudan Daha Gerçek" Ödülü

 

Cecilia Aldarondo (Landfall)

Elegance Bratton (Pier Kids)

 

En İyi Kurgu Olmayan ya da Belgesel Yeni Dizi

 

Atlanta’s Missing and Murdered: The Lost Children

City So Real

Immigration Nation

Love Fraud

We’re Here

 

En İyi Dizi

 

I May Destroy You

Little America

Small Axe

A Teacher

Unorthodox

 

En İyi Kadın Oyuncu (Dizi)

 

Elle Fanning (The Great)

Shira Haas (Unorthodox)

Abby McEnany (Work in Progress)

Maitreyi Ramakrishnan (Never Have I Ever)

Jordan Kristine Seamón (We Are Who We Are)

 

En İyi Erkek Oyuncu (Dizi)

 

Conphidance (Little America)

Adam Ali (Little America)

Nicco Annan (P-Valley)

Amit Rahav (Unorthodox)

Harold Torre (Zero, Zero, Zero)

 

En İyi Oyuncu Kadrosu

 

I May Destroy You