33. Independent Spirit Ödülleri adayları belli oldu

2.093 Gösterim
22 Kasım 2017 14:30
33. Independent Spirit Ödülleri adayları belli oldu

33.'sü düzenlenecek olan Independent Spirit (Bağımsız Ruh) Ödülleri'nde adaylar belli oldu. Adaylıklarda Kapan (Get Out), Call Me by Your Name, Uğur Böceği (Lady Bird) gibi yapımlar başı çeken filmler oldular.


Bağımsız filmlerin taçlandırıldığı Independent Spirit Ödülleri'nde bu yılın adayları belli oldu. Son altı yılın beşinde büyük ödülü alan filmin Oscar'da da En İyi Film ödülüne uzanması ve  burada adaylık kazanan oyuncuların Oscar yarışında da bir miktar avantaj kazanmasıyla son yıllarda ödül sezonunun öne çıkan ödül törenlerinden birine dönüşen Indepenten Spirit'in bu yıl 33.'sü düzenlenecek.

 

Luca Guadagnino'nun yönettiği Call Me by Your Name'in altı adaylıkla başı çektiği ödüllerde, Lady Bird, Get Out, The Florida Project ve Good Time gibi yapımlar da kazandıkları adaylıklarla ödül sezonunda adlarından bahsettireceklerinin sinyallerini verdiler.

33. Independent Spirit Ödülleri

En İyi Film

Call Me By Your Name

The Florida Project

Get Out

Lady Bird

The Rider

 

En İyi İlk Film

Columbus

Ingrid Goes West

Menashe

Oh Lucy!

Patti Cake$

 

En İyi Yönetmen

Sean Baker (The Florida Project)

Jonas Carpignano (A Ciambra)

Luca Guadagnino (Call Me By Your Name)

Jordan Peele (Get Out)

Benny ve Josh Safdie (Good Time)

Chloe Zhao (The Rider)

 

En İyi Senaryo

Greta Gerwig (Lady Bird)

Azazel Jacobs (The Lovers)

Martin McDonagh (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Jordan Peele (Get Out)

Mike White (Beatriz at Dinner )

 

En İyi İlk Senaryo

Kris Avedisian (Donald Cried)

Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani (The Big Sick)

Ingrid Jungermann (Women Who Kill)

Kogonada (Columbus)

David Branson Smith, Matt Spicer (Ingrid Goes West)

 

En İyi Sinematografi

Thimios Bakatakis (The Killing of a Sacred Deer)

Elisha Christian (Columbus)

Hélène Louvart (Beach Rats)

Sayombhu Mukdeeprom (Call Me by Your Name)

Joshua James Richards (The Rider )

 

En İyi Kurgu

Ronald Bronstein, Benny Safdie (Good Time)

Walter Fasano (Call Me by Your Name)

Alex O’Flinn (The Rider)

Gregory Plotkin (Get Out)

Tatiana S. Riegel (I, Tonya)

 

En İyi Kadın Oyuncu

Salma Hayek (Beatriz at Dinner)

Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Margot Robbie (I, Tonya)

Saoirse Ronan (Lady Bird)

Shinobu Terajima (Oh Lucy!)

Regina Williams (Life & Nothing More)

 

En İyi Erkek Oyuncu

Timothée Chalamet (Call Me by Your Name)

Harris Dickinson (Beach Rats)

James Franco (The Disaster Artist)

Daniel Kaluuya (Get Out)

Robert Pattinson (Good Time)

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Holly Hunter (The Big Sick)

Allison Janney (I, Tonya)

Laurie Metcalf (Lady Bird)

Lois Smith (Marjorie Prime)

Taliah Lennice Webster (Good Time)

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Nnamdi Asomugha (Crown Heights)

Armie Hammer (Call Me by Your Name)

Barry Keoghan (The Killing of a Sacred Deer)

Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Benny Safdie (Good Time)

 

John Cassavetes Ödülü

Dayveon

A Ghost Story

Life & Nothing More

Most Beautiful Island

The Transfiguration

 

En İyi Belgesel

The Departure

Faces Places

Last Men in Aleppo

Motherland

Quest

 

En İyi Uluslararası Film

120 battements par minute

A Fantastic Woman

I Am Not a Witch

Lady Macbeth

Loveless

 

Robert Altman Ödülü

Mudbound