27 Ağustos'ta gösterime girecek Şeker Adamın Laneti'nden fragman!

2.541 Gösterim
24 Haziran 2021 17:47
27 Ağustos'ta gösterime girecek Şeker Adamın Laneti'nden fragman!

1992 yapımı kült korku filmi Candyman'i temel alıp hikâyeyi günümüze taşıyan Şeker Adamın Laneti (Candyman)'nden yeni fragman yayınlandı. Film, 27 Ağustos'ta ülkemizde gösterime girecek.


Get Out ve Us gibi filmlerle korku türüne farklı bir soluk getiren Jordan Peele'ın yapımcı koltuğunda oturduğu, Nia DaCosta'nın yönetmenliğini üstlendiği Şeker Adamın Laneti (Candyman), ayna karşısında adı beş kez tekrar edildiğinde çağrıldığına inanılan şehir efsanesi Candyman'i modern bir hikâyenin odağına yerleştiriyor.

 

Yakın dönemin çıkışta olan oyuncularından Yahya Abdul-Mateen II'nin başrolünde yer aldığı filmin konusu ise şöyle:

 

Mahalle sakinlerinin hatırlayabildiği kadarıyla Chicago’nun Cabrini Green semtindeki konut projeleri, ismini aynanın karşısında beş kez tekrar ederek kolayca çağrılabilen, tek eli kanca olan doğa üstü bir katil hakkında ağızdan ağza dolaşan bir hayalet hikayesiyle yıldırılmıştır. Günümüzde, Cabrini kulelerin sonuncusunun yıkılmasından on yıl sonra, görsel sanatçı Anthony McCoy ve kız arkadaşı, galeri müdürü Brianna Cartwright, artık tanınmayacak bir şekilde nezih hale gelen ve mobil Y kuşağının yaşadığı, yerleşimi dikey olan Cabrini’de lüks bir çatı katına taşınırlar. Anthony, ressamlık kariyeri sona ermeye yakınlaşırken eski bir Cabrini Green sakiniyle tesadüfen karşılaşmasıyla birlikte Şeker Adam’ın arkasında yatan gerçek hikayenin trajik, korkunç doğasını öğrenir. Chicago sanat dünyasındaki mevkiini korumak isteyen Anthony, bu detayları stüdyosunda resimlerine faydalı olmaları amacıyla araştırmaya başlar. Farkında olmadan kendi akıl sağlığını bozan karmaşık bir geçmişe kapı açar ve kendisini kaderiyle çatışma içine atan dehşet verici, viral bir şiddet dalgasını serbest bırakır.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.