2021 Gotham Bağımsız Film Ödülleri sahiplerini buldu

626 Gösterim
30 Kasım 2021 16:45
2021 Gotham Bağımsız Film Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl 31.''si düzenlenen Gotham Bağımsız Film Ödülleri sahiplerini buldu. Maggie Gyllenhaal imzalı The Lost Daughter, En İyi Film dahil dört ödüle birden uzanarak törenin kazananı oldu.


Bütçesi $35 milyonun altında olan bağımsız filmleri vitrine koyan ödül törenlerinden Gotham Bağımsız Film Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl 31.'si düzenlenen törende, oyunculuk ödülleri cinsiyet bazlı kategorilerden arındırılmış hâliyle ilk kez sahiplerini buldu.

 

Ünlü oyuncu Maggie Gyllenhaal'un ilk yönetmenlik olan The Lost Daughter, En İyi Film, Yönetmen, Senaryo ve Oyuncu Performansı kategorilerinde ödüle layık görülerek törenin ine çıkan yapımı oldu. Gotham Bağımsız Film Ödülleri kapsamında dağıtılan tüm ödüllere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

-Kazananlar (*) ve kalınla, paylaştırılan ödüller ise (=) ile gösterilmiştir.

En İyi Film 

 

The Green Knight 
The Lost Daughter(*) 
Passing 
Pig 
Test Pattern 

 

En İyi Belgesel 

 

Ascension 
Faya Dayi 
Flee(*) 
President 
Summer of Soul (…Or, When The Revolution Could Not Be Televised) 

 

Uluslararası En İyi Film 

 

Azor 
Drive My Car(*) 
The Souvenir Part II 
Titane 
What Do We See When We Look at the Sky? 
The Worst Person in the World 

 

Bingham Ray Çıkış Yapan Yönetmen Ödülü 

 

Maggie Gyllenhaal (The Lost Daughter)(*) 
Edson Oda (Nine Days) 
Rebecca Hall (Passing) 
Emma Seligman (Shiva Baby) 
Shatara Michelle Ford (Test Pattern) 

 

En İyi Senaryo 

 

Paul Schrader (The Card Counter) 
Amalia Ulman (El Planeta) 
David Lowery (The Green Knight) 
Maggie Gyllenhaal (The Lost Daughter)(*) 
Rebecca Hall (Passing) 
Sean Baker & Chris Bergoch (Red Rocket) 

 

En İyi Başrol Oyuncu Performansı 

 

Olivia Colman (The Lost Daughter)(*)(=) 
Frankie Faison (The Killing of Kenneth Chamberlain)(*)(=) 
Michael Greyeyes (Wild Indian) 
Brittany S. Hall (Test Pattern) 
Oscar Isaac (The Card Counter) 
Taylour Paige (Zola) 
Joaqu(Phoenix (C’mon C’mon) 
Simon Rex (Red Rocket) 
Lili Taylor (Paper Spiders) 
Tessa Thompson (Passing) 

 

En İyi Yardımcı Oyuncu Performansı 

 

Reed Birney (Mass) 
Jessie Buckley (The Lost Daughter) 
Colman Domingo (Zola) 
Gaby Hoffmann (C’mon C’mon) 
Troy Kotsur (CODA)(*) 
Marlee Matl((CODA) 
Ruth Negga (Passing) 

 

En İyi Çıkış yapan Oyuncu 

 

Emilia Jones (CODA)(*) 
Natalie Morales (Language Lessons) 
Rachel Sennott (Shiva Baby) 
Suzanna Son (Red Rocket) 
Amalia Ulman (El Planeta) 

 

En İyi Oyuncu Performansı (Yeni Dizi)

 

Jennifer Coolidge (The White Lotus) 
Michael Greyeyes (Rutherd Falls) 
Ethan Hawke (The Good Lord Bird)(*)(=) 
Devery Jacobs (Reservation Dogs) 
Lee Jung-jae (Squid Game) 
Thuso Mbedu (The Underground Railroad)(*)(=) 
Jean Smart (Hacks) 
Omar Sy (Lupin) 
Anya Taylor-Joy (The Queen’s Gambit) 
Anjana Vasan (We Are Lady Parts) 

 

En İyi Yeni Dizi (Süresi 40 Dakikayı Aşanlar) 

 

The Good Lord Bird 
It’s A Sin 
Small Axe 
Squid Game(*) 
The Underground Railroad 
The White Lotus 

 

En İyi Yeni Dizi (Süresi 40 Dakikanın Altında Olanlar) 

 

Blindspotting 
Hacks 
Reservation Dogs(*) 
Run the World 
We Are Lady Parts 

 

En İyi Yeni Dizi (Kurgu Olmayan) 

 

City So Real 
Exterminate All the Brutes 
How to With John Wilson 
Philly D.A.(*) 
Pride 

 

En İyi Oyuncu Kadrosu 

 

The Harder They Fall(*)