2018 Oscar Ödülleri sahiplerini buldu

3.707 Gösterim
5 Mart 2018 08:00
2018 Oscar Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl 90.'sı düzenlenen Oscar töreninde ödüller sahiplerini buldu.


Büyük bir sürprizin yaşanmadığı Oscar töreninde En İyi Film Ödülü, 13 dalda aday olan The Shape of Water'ın oldu. The Shape of WaterGuillermo Del Toro'nun kazandığı En İyi Yönetmen Ödülü de dahil olmak üzere toplam dört Oscar ödülüyle geceyi sonlandırdı.

2018 Oscar Ödülleri:

 

* Kazananlar kalın ve yıldız (*) ile işaretlenmiştir.

 

En İyi Film

Call Me By Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

Get Out

Lady Bird

Phantom Thread

The Post

The Shape of Water (*)

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi Yönetmen

Christopher Nolan - Dunkirk

Jordan Peele - Get Out

Greta Gerwig - Lady Bird

Paul Thomas Anderson - Phantom Thread

Guillermo Del Toro - The Shape of Water (*)

 

En İyi Kadın Oyuncu

Sally Hawkins - The Shape of Water

Frances McDormand - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (*)

Margot Robbie - I, Tonya

Saoirse Ronan - Lady Bird

Meryl Streep - The Post

 

En İyi Erkek Oyuncu

Timothee Chalamet - Call Me by Your Name

Daniel Day-Lewis - Phantom Thread

Daniel Kaluuya - Get Out

Gary Oldman - Darkest Hour (*)

Denzel Washington - Roman J. Israel, Esq.

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Mary J. Blige - Mudbound

Allison Janney - I, Tonya (*)

Lesley Manville - Phantom Thread

Laurie Metcalf - Lady Bird

Octavia Spencer - The Shape of Water

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Willem Dafoe - The Florida Project

Woody Harrelson - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Richard Jenkins - The Shape of Water

Christopher Plummer - All the Money in the World

Sam Rockwell - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (*)

 

En İyi Kurgu

Jonathan Amos, Paul Machliss - Baby Driver

Lee Smith - Dunkirk (*)

Tatiana S. Riegel - I, Tonya

Sidney Wolinsky - The Shape of Water

Jon Gregory - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi Özgün Senaryo

Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani - The Big Sick

Jordan Peele - Get Out (*)

Greta Gerwig - Lady Bird

Guillermo del Toro, Vanessa Taylor - The Shape of Water

Martin McDonagh - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi Uyarlama Senaryo

James Ivory - Call Me By Your Name (*)

Scott Neustadter, Michael H. Weber - The Disaster Artist

Scott Frank, James Mangold, Michael Green - Logan

Aaron Sorkin - Molly’s Game

Virgil Williams, Dee Rees - Mudbound

 

En İyi Görüntü Yönetmeni

Roger Deakins - Blade Runner 2049 (*)

Bruno Delbonnel - Darkest Hour

Hoyte van Hoytema - Dunkirk

Rachel Morrison - Mudbound

Dan Laustsen - The Shape of Water

 

En İyi Animasyon

The Boss Baby

The Breadwinner

Coco (*)

Ferdinand

Loving Vincent

 

En İyi Belgesel

Abacus: Small Enough to Jail

Faces, Places

Icarus (*)

Last Man In Aleppo

Strong Island

 

Yabancı Dilde En İyi Film

A Fantastic Woman (*)

The Insult

Loveless

On Body and Soul

The Square

 

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

Beauty and the Beast

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water (*)

 

En İyi Kostüm Tasarımı

Beauty and the Beast

Darkest Hour

Phantom Thread (*)

The Shape of Water

Victoria & Abdul

 

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

Darkest Hour (*)

Victoria & Abdul

Wonder

 

En İyi Görsel Efekt

Blade Runner 2049 (*)

Guardians of the Galaxy Vol. 2

Kong: Skull Island

Star Wars: The Last Jedi

War for the Planet of the Apes

 

En İyi Ses Kurgusu

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk (*)

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

 

En İyi Ses Miksajı

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk (*)

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

 

En İyi Özgün Müzik

Hans Zimmer - Dunkrik

Jonny Greenwood - Phantom Thread

Alexandre Desplat - The Shape of Water (*)

John Williams - Star Wars: The Last Jedi

Carter Burwell - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi Özgün Şarkı

Mighty River, Mudbound

Mystery of Love, Call Me By Your Name

Remember Me, Coco (*)

Stand Up For Something, Marshall

This Is Me, The Greatest Showman

 

En İyi Kısa Animasyon

Dear Basketball (*)

Garden Party

Lou

Negative Space

Revolting Rhymes

 

En İyi Kısa Belgesel

Edith and Eddie

Heaven is a Traffic Jam on the 405 (*)

Heroin(e)

Knife Skills

Traffic Stop

 

En İyi Kısa Film

DeKalb Elementary

The Eleven O’Clock

My Nephew Emmett

The Silent Child (*)

Watu Wote (All Of Us)