2016 Bağımsız Ruh Ödülleri adayları belli oldu

1.869 Gösterim
23 Kasım 2016 12:00
2016 Bağımsız Ruh Ödülleri adayları belli oldu

32.'si düzenlenecek olan Bağımsız Ruh Ödülleri (Independent Spirit Awards) adayları belli oldu. American Honey, Manchester by the Sea ve Moonlight aldıkları adaylıklar ile ödüllerin öne çıkan filmleri oldular.


Bağımsız filmlerin 2016 yılı adına en iyilerini seçecek olan 32. Bağımsız Ruh Ödülleri (Independent Spirit Awards) adayları belli oldu. Altışar adaylık kazanan American Honey ve Ay Işığı (Moonlight) ödüllerin en çok adaylık alan filmleri olurken, beş adaylık kazanan Yaşamın Kıyısında (Manchester by the Sea) ve dört adaylık alan Jackie dikkat çeken diğer yapımlar oldu.

32. Bağımsız Ruh Ödülleri Adayları:

En İyi Film

American Honey

Chronic

Jackie

Manchester by the Sea

Moonlight

 

En İyi İlk Film

The Childhood of a Leader

The Fits

Other People

Swiss Army Man

The Witch

 

En İyi Yönetmen

Andrea Arnold (American Honey)

Barry Jenkins (Moonlight)

Pablo Larraín (Jackie)

Jeff Nichols (Loving)

Kelly Reichardt (Certain Women)

 

En İyi Senaryo

20th Century Women

Hell or High Water

Little Men

Manchester by the Sea

Moonlight

 

En İyi İlk Senaryo

The Witch

Other People

Barry

Jean of the Joneses

Christine

 

En İyi Sinematografi

American Honey

The Childhood of a Leader

The Eyes of My Mother

Moonlight

Free in Deed

 

En İyi Kurgu

Swiss Army Man

Manchester by the Sea

Moonlight

Hell or High Water

Jackie

 

En İyi Kadın Oyuncu

Annette Bening (20th Century Women)

Isabelle Huppert (Elle)

Sasha Lane (American Honey)

Ruth Negga (Loving)

Natalie Portman (Jackie)

 

En İyi Erkek Oyuncu

Casey Affleck (Manchester by the Sea)

David Harewood (Free In Deed)

Viggo Mortensen (Captain Fantastic)

Jesse Plemons (Other People)

Tim Roth (Chronic)

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Edwina Findley (Free In Deed)

Paulina Garcia (Little Men)

Lily Gladstone (Certain Women)

Riley Keogh (American Honey)

Molly Shannon (Other People)

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Ralph Fiennes (A Bigger Splash)

Ben Foster (Hell or High Water)

Lucas Hedges (Manchester by the Sea)

Shia LaBeouf (American Honey)

Craig Robinson (Morris from America)

 

En İyi Belgesel

13th

Cameraperson

I am Not Your Negro

O.J.: Made in America

Sonita

Under the Sun

 

En İyi Uluslararası Film

Aquarius

Chevalier

My Golden Days

Toni Erdmann

Under the Shadow