20 önemli film festivali, Youtube üzerinden gerçekleşecek dijital film festivali için bir araya geliyor: We Are One: A Global Film Festival

2.334 Gösterim
28 Nisan 2020 11:10
20 önemli film festivali, Youtube üzerinden gerçekleşecek dijital film festivali için bir araya geliyor: We Are One: A Global Film Festival

Youtube, 20 festivalin bir araya gelerek oluşturduğu dijital film festivaline ev sahipliği yapacak. We Are One: A Global Film Festival olarak duyurulan projeye, Venedik'ten Cannes'a, Sundance'ten Tribeca'ya birçok önemli film festivali içerikleriyle destek verecek.


Covid-19 salgını sonrası seyirciyle bir araya gelmede alternatif yollar arayan film festivalleri, bir araya gelerek We Are One: A Global Film Festival projesiyle izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 29 Mayıs - 07 Haziran tarihleri arasında Youtube üzerinden gerçekleştirilmesi planlanan online film festivalinde, reklamsız ve ücretsiz bir şekilde uzundan kısa metraja, belgeselden panele çeşitli içerikler erişime açık olacak. Tribeca Enterprises tarafından yapımcılığı üstlenen ve organize edilen We Are One: A Global Film Festival'e, birçok önemli film festivali seçkileriyle programa dahil olacak.

 

20 film festivalinden içeriklerle 10 gün sürecek olan etkinlikte, toplanacak bağışlarla Dünya Sağlık Örgütü (WHO)'nün Covid-19 salgını ile mücadelesine de destek olunacak. Bu projeye dahil olan festivaller ise şöyle: Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali, Berlin Uluslararası Film Festivali, BFI Londra Film Festivali, Cannes Film Festivali, Guadalajara Uluslararası Film Festivali, Macao Uluslararası Film Festivali ve Ödülleri (IFFAM), Kudüs Film Festivali, Mumbai Film Festivali (MAMI), Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali, Locarno Film Festivali, Marakeş Uluslararası Film Festivali, New York Film Festivali, San Sebastian Uluslararası Film Festivali, Saraybosna Film Festivali, Sundance Film Festivali, Sydney Film Festivali, Tokyo Uluslararası Film Festivali, Toronto Uluslararası Film Festivali, Tribeca Film Festivali ve Venedik Filmi Festivali.

 

Variety'nin haberine göre, bu projeye destek veren festivaller, kendi tarihlerinde etkinliklerini yapmaya devam edecek. Geleneksel olarak Eylül ayında düzenlenen Venedik ve Toronto festivalleri, önceden belirledikleri tarihleri korurken, iki kez ertelenen Cannes'ın akıbeti henüz netlik kazanmış değil. Kısacası We Are One: A Global Film Festival, festivallerin küçük seçkilerle dahil olduğu bir dayanışma organizasyonu. Festival, 29 Mayıs'tan itibaren youtube.com/weareone üzerinden erişime açık olacak.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.